درخواست نوری از ستاد کرونا برای حضوری شدن مدارس

درخواست نوری از ستاد کرونا برای حضوری شدن مدارس

به گزارش پروژه آسان وزیرآموزش و پرورش با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش نباید در رویارویی با صدمه های اجتماعی ناشی از کرونا منفعل باشد، اظهار داشت: مدارس کشور با رعایت دستورالعمل ها و پروتکلهای بهداشتی باید به عرضه خدمات آموزشی و تربیتی خود ادامه دهند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، یوسف نوری در هزار و ششمین جلسه شورایعالی آموزش اظهار نمود: آموزش و پرورش در دوران کرونا از لحاظ جامعه شناختی، فرهنگی، اجتماعی و... گرفتار صدمه های زیادی شده است.
وی خاطرنشان کرد: هر چند کرونا آموزش و پرورش را گرفتار مشکل کرد ولی فرصت های خوبی برای برون رفت از آموزش سنتی و استفاده از روش های آموزش مدرن در اختیار آموزش و پرورش قرار داد.
وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: برای ساماندهی فضای مجازی در حوزه یادگیری دانش آموزان باید برنامه ریزی متناسب با شرایط و مقتضیات جامعه صورت گیرد.
وزیرآموزش و پرورش خاطرنشان کرد: استفاده از روش های آموزشی مدارس خاص یکی از طریق های مؤثر عرضه آموزش به دانش آموزان است؛ در این مدارس معلمان در دوران کرونا از موقعیت های یادگیری مختلف همچون فضای آزاد و برخی اوقات از مساجد و برنامه بوم برای عرضه آموزش به دانش آموزان استفاده کردند، این روش یک نوع مهارت استفاده از موقعیت های مختلف برای آموزش و یادگیری دانش آموزان است.از ستاد کرونا خواسته ایم تا جایی که امکان دارد اجازه بدهند مدارس حضوری شوند

وزیر آموزش و پرورش ضمن اشاره به اینکه مدارس همواره باید آماده عرضه خدمات آموزشی و تربیتی به دانش آموزان باشند، تاکید کرد: از ستاد ملی مبارزه با کرونا درخواست کرده ایم تا جایی که امکان دارد اجازه بدهند مدارس به صورت حضوری به فعالیت خود ادامه دهند و از تعطیل کردن مدارس اجتناب کنند.
نوری ضمن اشاره به اینکه برای بازگرداندن دانش آموزان بازمانده از تحصیل به مدرسه باید چاره اندیشی نماییم، اشاره کرد: با یک برنامه ریزی هوشمندانه می توانیم دانش آموزانی که ترک تحصیل کرده اند و از آموزش بازمانده اند به چرخه آموزش بازگردانیم تا بتوانند از خدمات آموزشی بهره مند شوند.
وزیرآموزش و پرورش خاطرنشان کرد: آمار آموزش و پرورش یکی از مواردی است که دارای ایراد است، یک مرتبه برای همیشه باید این نقص برطرف شود، البته قبلاً توانایی عرضه آمار و اطلاعات دقیق تر و به روزتری از وضعیت آموزش و پرورش داشتیم که هم اکنون گرفتار مشکل شده و در صدد هستیم این مشکل را بر طرف نماییم.


مدارس با رعایت پروتکلهای بهداشتی باید باز و معلمان آنجا حضور داشته باشند

بررسی آسیبها و عقب ماندگی تحصیلی دانش آموزان در دوران کرونا

وی ادامه داد: باید رصدهای لازم درباره صدمه های اجتماعی و عقب ماندگی تحصیلی دانش آموزان در دوران کرونا توسط پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش انجام و نتایج آن در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد.
نوری افزود: با عنایت به اینکه اغلب مردم و معلمان واکسیناسیون شده اند، مدارس با رعایت پروتکل ها و سفارش های بهداشتی باید باز باشند و معلمان در مدارس حضور داشته باشند تا چرخه آموزش و پرورش گرفتار مشکل نشود.
وزیر آموزش و پرورش افزود: شایسته است که آمادگی لازم را برای مواجهه فعال و پویا با موضوعات مختلف آموزش و پرورش داشته باشیم تا با آگاهی کاملی نسبت به موضوعات مختلف اقدام نماییم.
نوری اظهار داشت: محتواهای بسیاری درباره آموزش و پرورش دانش آموزان در فضای مجازی تهیه و ساخته شده است، سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و معاونت های آموزش و پرورش باید یک ممیزی و تنظیم گری مناسب بر روی این محتواها اعمال کنند.
وی بیان نمود: برخی از مدارس خوب در کشور داریم که باید یک کانال ارتباطی و تعاملی مؤثر و سازنده بین این مدارس و سایر مدارس کشور برقرار کرده و آنها را به هم پیوند بزنیم.
وزیرآموزش و پرورش ضمن اشاره به ضرورت تهیه پیوست فرهنگی برای سامانه شاد، اظهار داشت: سامانه شاد نباید به یک سامانه اختصاصی تبدیل گردد بلکه باید در کنار آن از سامانه های اثربخش و کارآمدتری هم استفاده گردد.
نوری ضمن اشاره به اینکه چرخه آموزش و پرورش دانش آموزان نباید در هیچ شرایطی تعطیل شود، تاکید کرد: صدمه های تعطیلی مدارس، در سالهای بعد، جامعه را گرفتار بحران و مشکل خواهد کرد، مدرسه دروازه ورود دانش آموزان به اجتماع برای پذیرش مسئولیت های آن هستند بنابراین تعطیلی مدارس صدمه های جبران ناپذیری را بر جامعه تحمیل می کند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، ایشان در ادامه اضافه کرد: معلم اصلی ترین فرد در نظام تعلیم و تربیت کشور است که باید شان و جایگاه او حفظ شود.
وزیر آموزش و پرورش در انتها تاکید کرد: نباید در مدارس خلاقیت و نوآوری از معلمان گرفته شود بلکه باید فضایی ایجاد شود تا معلمان بتوانند اثربخشی و کارآمدی خویش را در جریان آموزش و پرورش دانش آموزان بروز دهند.
منبع:

1400/10/23
11:45:27
0.0 / 5
267
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه