ابطحی: لایحه رتبه بندی معلمان به سال جاری نمی‎ رسد

ابطحی: لایحه رتبه بندی معلمان به سال جاری نمی‎ رسد

پروژه آسان: عضو كمسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شاید دولت به سبب بودجه ناكافی و یا این كه اعتبار كافی وجود ندارد و یا به هر علت دیگر هنوز طرح نظام رتبه بندی معلمان را در صحن دولت تصویب نكرده است.


سید محمد جواد ابطحی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: لایحه رتبه بندی معلمان باید توسط دولت به مجلس نمایش شود چراكه اگر این طرح توسط مجلس نمایش می شد دارای بار مالی بود و طبق اصل ۷۵، شورای نگهبان آنرا ابطال می كرد.
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس افزود: این لایحه در كمسیون اجتماعی دولت تصویب شده و باید در صحن دولت نمایش شود تا به صورت یك مصوبه مطرح و سپس در قالب یك لایحه به مجلس نمایش شود، در كمیسیون آموزش و تحقیقات از راه معاون پارلمانی رئیس جمهور سعی كردیم پیش از تعیین بودجه ۹۸ این لایحه در مجلس تصویب می شد تا بتوانند در بودجه ۹۸ اعتبارات كافی در نظر داشته باشند.
این عضو كمسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: شاید دولت به سبب بودجه ناكافی و یا این كه اعتبار كافی ندارد و یا به هر علت دیگر هنوز طرح نظام رتبه بندی معلمان را تصویب نكرده است، بااینكه الهیار تركمن، معاون پشتیبانی مالی آموزش و پرورش این خبر را اعلام نموده كه حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان برای این طرح در نظر گرفته شده است.
وی اشاره كرد: برآورد ما این است در صورت تصویب این طرح و كلیه بندهایش حداقل ۱۱ هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است، اما در هر صورت دولت هیچ واكنشی نداشته است و فقط این اطلاع را داریم كه طرح نظام رتبه بندی معلمان در كمیسیون اجتماعی بیان شده و هنوز در دولت به تصویب نرسیده است.
ابطحی اشاره كرد: رتبه بندی معلمان در سال ۹۴ به صورت ناقص اجرا شد، اما حق مطلب این است كه معلمان با عنایت به مدارك و سوابقی كه دارند حداقل ۸۰ درصد هیئت علمی دانشگاه ها را تشكیل دهند. این به این معنا است كه مشكل حقوقی معلمان بر طبق كارایی، اثربخشی، مقالات و كتاب هایی كه تالیف كرده اند رتبه بندی شود، اما متاسفانه هنوز به تصویب دولت نرسیده است.
وی اشاره كرد: این لایحه به سال جاری نخواهد رسید چراكه در هیئت دولت تصویب نشده است كه به مجلس راه پیدا كند، همین طور با عنایت به وضعیت بودجه بعید به نظر می آید كه این لایحه در مجلس تصویب شود.1397/09/20
13:52:04
5.0 / 5
5227
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه