دبیر كل جمعیت هلال احمر خبر داد

نصب بخاری تابشی در 500 كلاس درس سیستان و بلوچستان

نصب بخاری تابشی در 500 كلاس درس سیستان و بلوچستان

به گزارش پروژه آسان دبیر كل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از نصب بخاری تابشی در 500 كلاس درس سیستان و بلوچستان اطلاع داد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، محمود رضا پیروی در جمع خبرنگاران اضافه كرد: 230 دستگاه بخاری تابشی در جهت مجهز كردن مدارس سیستان و بلوچستان به وسایل گرمایشی استاندارد از امروز در مدارس 2 كلاسه این استان شروع شد.
وی بیان كرد: پس از حادثه تلخ آتش سوزی مدرسه اسوه حسنه زاهدان و جان باختن چهار نفر از نوآموزان در آن در 27 آذرماه امسال شورای مركزی جمعیت هلال احمر تمام تلاش خویش را برای پیشگیری از بروز این گونه حوادث بكار گرفت.
پیروی اضافه كرد: در این راستا ایمن سازی مدارس پیش دبستانی و دبستانی سیستان و بلوچستان به سامانه های گرمایشی ایمن در دستور كار این جمعیت قرار گرفت؛ به صورتی كه امروز همزمان با اولین مرحله طرح ققنوس نصب 230 دستگاه بخاری تابشی در مدارس 2 كلاسه این استان شروع شد.
دبیر كل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اضافه كرد: بر مبنای برنامه ریزی های انجام شده مقرر است مدارس سه تا 6 كلاسه این استان به سیستم پكیج مجهز شوند و برای مدارس 6 كلاسه بیشتر هم موتورخانه راه اندازی شود تا در 2 سال آینده دانش آموزان این استان در فصل سرد زمستان در مدارس ایمن از نظر گرمایشی به یادگیری مشغول شوند.
وی بر گسترش آموزش تصریح كرد و اضافه كرد: ریشه خیلی از مشكلات عدم آموزش، آگاهی و فرهنگ سازی است.
دبیر كل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: طرح ققنوس به منظور مجهز كردن مدارس سیستان و بلوچستان به سیستم گرمایشی استاندارد به اجرا در آمده و مردم می توانند از طریق#112 *780 * و با استفاده از نرم افزار روبیكا به نام دنیای احسان در این طرح مشاركت كنند.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا؛ رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر هم با بیان اجرای طرح «ققنوس» از تمامی هموطنان برای مشاركت در طرح تامین وسایل استاندارد گرمایشی برای مدارس ابتدایی سیستان و بلوچستان دعوت كرد.
محمد نصیری با اشاره به اینكه بعد از حادثه آتش سوزی در مدرسه اسوه حسنه زاهدان، رئیس جمعیت هلال احمر بر ورود این نهاد مردمی برای كمك به حل این مشكل تاكید كرد، اضافه كرد: بعد از این دستور، دبیركل و خزانه دار جمعیت جهت بررسی میدانی و هماهنگی با آموزش و پرورش استان به منطقه سفر كردند. بر این اساس هلال احمر مقدمات تجهیز تمام مدارس ابتدایی فاقد سیستم گرمایشی استاندارد این استان را فراهم نمود و طبق گزارش های كارشناسی درباره وضع مدارس و نوع سیستم گرمایشی مورد نیاز آنها، اقدامات لازم شروع شده است.
وی با اشاره به اینكه بعد از انتشار اخباری از ورود جمعیت هلال احمر به این موضوع، تعداد زیادی از هموطنان، خیران و هنرمندان در تماس با جمعیت هلال احمر خواهان مشاركت در این زمینه شده اند، اظهار داشت: تامین و تجهیز تمامی مدارس پیش دبستان و دبستان سیستان و بلوچستان نیازمند عزم ملی است، بنابراین جمعیت هلال احمر درقالب طرح «ققنوس» و اعلام فراخوان، زمینه را برای همیاری تمام هموطنان در تامین این وسایل گرمایشی فراهم نموده است تا با حمایت مردمی دیگر شاهد رخداد این حوادث ناگوار نباشیم.
به قول نصیری، هموطنان برای همیاری در این طرح می توانند با رجوع به «روبیكا» بخش دنیای احسان یا شماره گیری #۱۱۲*۷۸۰* شریك این احسان شوند.
1397/10/21
21:54:59
5.0 / 5
4674
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه