آخر تغییرات كتب درسی و ورود به مرحله همسوسازی كتاب ها

آخر تغییرات كتب درسی و ورود به مرحله همسوسازی كتاب ها

به گزارش پروژه آسان رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به اینكه امروز مرحله تغییر كتب درسی به آخر رسیده و در مرحله همسوسازی كتب هستیم اظهار داشت: باید شاهد اجرای كامل برنامه درسی ملی باشیم و گام به گام اهداف آنرا محقق نماییم.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، حجت الاسلام علی ذوعلم در نشست "هم اندیشی رؤسای سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی (بعد از انقلاب) كه با مبحث "مدرسه تراز تمدن نوین اسلامی، چالش ها و راهبردها" برگزار شد، با اشاره به اینكه چهار دهه فرازو نشیب و پیشرفت را پشت سر گذاشته ایم اظهار نمود: این نظام در حال رشد و پویایی است اما فاصله ما تا حد مطلوب زیاد است.
وی ادامه داد: به جامعه اسلامی باید برسیم و این جامعه اسلامی الگویی برای بسط تمدن اسلامی جوامع بشود. رویكرد ما بجز با دستیابی به یك باور عمیق و خودباوری میسر نیست.
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به اینكه باید دقت كنیم فرزندان ما در مدرسه تربیت می شوند و اگر به دنبال تكوین هویت در آنها هستیم در گام نخست باید مدرسه ای دارای هویت، چشم انداز و حس مسئولیت پذیری و پاسخگویی داشته باشیم اظهار داشت: به نظر می آید هنوز این رهیافت باوجود تاكید بر برنامه درسی ملی و سندتحول بنیادین محقق نشده است و به " مدرسه زندگی" نرسیده ایم.
ذوعلم تصریح كرد: نیاز به مدارسی داریم كه دانایی محور بوده و تلاش و فعالیت را در كنار معرفت و علم و پرداختن به فناوری ها بر مبنای مبانی و خاستگاه ارزشی مان در هم تنیده دنبال كنند.
وی با اشاره به صدمه های پدیده كنكور عنوان كرد: مدارس به شكل كارگاه تست زنی درآمده اند و این روند حتی به سمت دبستان ها سوق پیدا كرده است. قانون خوبی كه ۱۱ سال پیش تصویب گردید مسكوت ماند و هنوز تیم اندیشه ورز و دلسوز برای تربیت جامعه كه این امر را هدایت كند شكل نگرفته است. باید دست به دست هم دهیم و گام های بعدی را ترسیم نماییم و نهاد مدرسه را بعنوان نهادی تأثیرگذار نمایانده و در راه تعیین شده در راه سند تحول بنیادین گام برداریم.
وی با اشاره به اینكه امروز مرحله تغییر كتب درسی به آخر رسیده و در مرحله همسوسازی كتب هستیم اظهار داشت: باید شاهد اجرای كامل برنامه درسی ملی باشیم و گام به گام اهداف آنرا محقق نماییم.1397/11/24
16:08:24
5.0 / 5
4372
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه