افزایش ۶۲ درصدی نرخ پوشش تحصیلی دانش آموزان مبتلا به اوتیسم

افزایش ۶۲ درصدی نرخ پوشش تحصیلی دانش آموزان مبتلا به اوتیسم

پروژه آسان: معاون برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی ضمن تاكید بر لزوم افزایش سریعتر نرخ پوشش تحصیلی در بخش مبتلایان به اوتیسم اظهار داشت: هم اكنون از مجموع بیشتر از ۲۰۰۰ دانش آموزان مبتلا به اوتیسم، حدود ۲۰۰ نفر در سیستم آموزش تلفیقی فراگیر در مدارس عادی حضور دارند.


محسن غفوریان در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه یكی از سیاست های اصلی سازمان آموزش و پرورش استثنایی در ایجاد و توسعه فرصت های برابر است اظهار نمود: یكی دیگر از سیاست های ما این است كه دانش آموزان با نیازهای ویژه دركنار دانش آموزان دیگر در مدارس عادی كه از آنها تحت عنوان مدارس پذیرا یاد می نماییم حضور یابند.
وی ادامه داد: یكی دیگر از سیاست های ما ایجاد مدارس ویژه برای گروه هایی مانند اوتیسم است كه البته بر مبنای شرایط و ضوابطی ساماندهی می شوند.
معاون برنامه ریزی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اشاره به بهبود فضای آموزشی در كشور اظهار نمود: خوشبختانه امروزه در سراسر كشور با كمك خیرین و همچنین اعتبارات عمرانی وزارت آموزش و پرورش در حال ساخت مدارس خاص و ویژه برای بچه های با نیازهای ویژه و اوتیسم هستیم و باید استانداردهای فضا و تجهیزات مدرن را بالا ببریم.
غفوریان اضافه كرد: امیدوار هستیم بتوانیم با حمایت های دولت، سریعتر پوشش تحصیلی مان را در بخش مبتلایان به اوتیسم كه امروز نسبت به سال های اخیر تا ۶۲ درصد افزایش داشته را بیشتر از این بالا ببریم. هم اكنون از مجموع بیشتر از ۲۰۰۰ دانش آموزان مبتلا به اوتیسم، حدود ۲۰۰ نفر در سیستم آموزش تلفیقی فراگیر در مدارس عادی حضور دارند.
معاون برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی درباره بودجه آموزش و پرورش استثنایی در سال آینده هم اظهار نمود: وضعیت بودجه ما خوب است و امیدواریم كه تخصیص خوبی داشته باشیم؛ البته ارقام نهایی پس از تصویب در صحن علنی مجلس مشخص می شود.1397/12/03
12:42:21
5.0 / 5
4274
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه