حقوق معلمان ۱۰ تا ۲۰ درصد، پلكانی افزایش می یابد

حقوق معلمان ۱۰ تا ۲۰ درصد، پلكانی افزایش می یابد

به گزارش پروژه آسان معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: با عنایت به افزایش حقوق كاركنان دولت، ۴۰۰ هزار تومان به حقوق ثابت معلمان افزوده می شود كه این مقدار با حفظ درصد افزایش حقوق به میزان ۱۰ تا ۲۰ درصد، به صورت پلكانی خواهد بود.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، حجت الاسلام تیمور علی عسگری در حاشیه گردهمایی مشترك معاونان و مشاوران و مدیران كل آموزش و پرورش استان ها كه در اردوگاه شهید باهنر برگزار گردید با اشاره به اینكه از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای همراهی خوبی كه با آموزش و پرورش در زمینه بودجه ۹۸ داشتند قدردانی می كنم اظهار داشت: بودجه ما در حوزه نوسازی و بازسازی مدارس و بودجه های عمرانی از نظركارشناسان بسیار مطلوب ارزیابی شده و بودجه عمرانی حدودا سه برابر افزایش پیدا كرده است.
وی ادامه داد: با عنایت به افزایش حقوق كاركنان دولت، ۴۰۰ هزار تومان به حقوق ثابت معلمان افزوده می شود كه این مقدار با حفظ درصد افزایش حقوق به میزان ۱۰ تا ۲۰ درصد، به صورت پلكانی خواهد بود.
وی در ادامه اظهار داشت: افزایش حقوق برای معلمان به جهتی كه از شرایط ناعادلانه پرداخت حقوق در كشور بی بهره نبوده اند از یك حمایت نسبی خوبی برخوردار می باشد و در بعضی از معلمان كه حقوق پایین می گیرند و در آغاز استخدام هستند در حدود ۴۵ درصد افزایش حقوق را خواهیم داشت.
علی عسگری با اشاره به مصوبه معافیت آموزش و پرورش از پرداخت قبوض برق و آب و گاز مدارس هم اظهار داشت: اگر برای مدرسه ای قبض برود و آگاه شویم، می توانیم شكایت نماییم چون طبق مصوبه مجلس معافیت برای مدارس را داشته است.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش همینطور به رتبه بندی معلمان اشاره نمود و اظهار داشت: ۲۰۰۰ میلیارد تومان در بند ۹ قانون بودجه ۹۸ برای رتبه بندی دیده شده است. همینطور مجلس مصوبه مهمی در زمینه ساختمان ها، املاك و مدارسی دارد كه در اختیار دستگاه ها و اشخاص دیگری است و باید ظرف مدت شش ماه به آموزش و پرورش باز پس داده شود.
علی عسگری اضافه كرد: مصوبه ای دیگری هم درباره زمین های آموزشی داریم كه می توانیم كاربری آنها را تبدیل به احسن و درآمد پایدار نماییم البته این یكی از طریق های درآمدزایی است.
معاون حقوقی و امور مجلس به راه اندازی ستاد اقتصادی در وزارت آموزش و پرورش هم اشاره و عنوان كرد: از این طریق می توانیم مستغلات و زمین های فرسوده ای كه مورد نیاز نیست را با نگاه اقتصادی، تغییر كاربری دهیم، چونكه تبدیل به احسن كردن املاك و مستغلات می تواند كمك كننده و راه درآمدی باشد.
علی عسكری به تشریح اولویت های كاری در سال آینده پرداخت و اظهار داشت: مستند سازی املاك و همینطور تمهید الزامات اجرای متوازن سند تحول بنیادین، ارتقای مدیریت پاسخگو، علمی و كارآمد، كیفیت آموزشی و مدیریت مدرسه، مدرسه محوری، تجهیز آموزشی و پرورشی مدارس، دولت الكترونیك و كارآمد سازی از برنامه های مدنظر است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش اضافه كرد: با شورای عالی آموزش و پرورش و معاونت حقوقی دولت و مجلس در حوزه های مختلف حقوقی همكاری داریم و صدمه شناسی تخلفات و زمینه های علل و بروز آنها را انجام می دهیم.1397/12/24
00:30:25
5.0 / 5
4253
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه