بطحائی با تبریك سال نو: فرهنگیان مسیر تربیت انسانهای عدالت جو را هموار كنند

بطحائی با تبریك سال نو: فرهنگیان مسیر تربیت انسانهای عدالت جو را هموار كنند

پروژه آسان: وزیر آموزش و پرورش سال ۱۳۹۸ را كه مقارن با میلاد حضرت علی (ع) شد، به خانواده بزرگ آموزش و پرورش تبریك گفت.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، متن كامل پیام سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش دولت دوازدهم بدین شرح است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
« فَانْظُرْ إِلَیٰ آثَارِ رَحْمَتِ اللَّهِ كَیْفَ یُحْیِ الْأَرْضَ بَعْدَ مَوْتِهَا ۚ إِنَّ ذَٰلِكَ لَمُحْیِ الْمَوْتَیٰ ۖ وَهُوَ عَلَیٰ كُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ»
پس به آثار رحمت خدا بنگر كه چگونه زمین را پس از مرگش زنده می‏كند. همانا خداست زنده كننده مردگان و او بر هر چیزی قدرت دارد.
( قرآن كریم - سوره مباركه روم - آیه شریفه ۵۰)
آن رویدادی كه روزگارِ چیرگی روشنایی بر تاریكی؛ گرما بر تاریكی و سرما و آوردگاه پیروزی سپیدی بر سیاهی را ندا می دهد، «بهار» نام دارد و آن رخدادی كه نویدبخش نور و زیبایی بوده و با خود طلیعه بهار دل آرا را به همراه دارد، «نوروز» است.
سپاس و ستایش آفریدگاری را سِزاست كه با آفرینش بهار، به جهان و جهانیان می آموزاند كه «طبیعت»، مدرسه بزرگی است به وسعت هستی؛ همان مدرسه ای كه همگان، خصوصاً ما معلمان می توانیم در آن بیاموزیم و بیاموزانیم درس صَلاح دنیا و فلاح عُقبا را.
«ایران»، دیار فرهنگ و فرزانگی است. دیار مردمان رشیدی كه همواره «آوازگر مهر» بوده اند و «آغازگر مهرورزی».
و «ایرانیان» در هنگامه بهار بر صحیفه هستی، نقش عشق می زنند و در آغاز زیبای آن، «نهال دوستی و درستی» در «بوستان دل» می كارند.
این كه ما ایرانی ها در میان فصول سال، بهار را بعنوان طلوع سال نو و در میان روزها، نوروز را بعنوان شروع آن برگزیده ایم، همگی حكایت از روح زیبایی دوستی و روحیه امیدآفرینی و اعتدال گرایی ما دارد.
همان روح و روحیه پر شور و شعوری كه در طول تاریخ، ایران و ایرانی را در پیچ و خم فشارها و تنگناها و فراز و فرود تهدیدها و تحریم ها، زنده و ارزنده، روی پای خود، پاك و پایدار نگاه داشته است.
و اینك «بهار احیاگر» با قامتی سَرو و قبایی سبز در حالی از طریق می رسد كه ملّت و دولت ایران با اتّكال به خداوند متعال و اتّكای به آموزه های اسلام عزیز و با ابتنای بر تدبیر و ابقای بر امید، همدل و همگام و با تأسّی از رهبرهای داهیانه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، «حضرت امام خمینی» (ره) و باز رهبر فرزانه انقلاب توانسته است با افتخار، چهل بهار پُر بار از پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی خودرا جشن بگیرد و توفیقات شگرفی در حوزه های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و.... در عرصه های ملّی و بین المللی به دست آورد.
و حال با در دست داشتن چراغ راهی به نام «گام دوم»، «دهه ی پنجم» استقرار و استمرار خودرا با سلامت و صلابت بیشتری طِیِ طریق خواهدنمود و به "رونق تولید" در همه عرصه ها اقدام می كند.
این جانب با توجه به تلاقی تعالی بخش آیین نیكوی نوروز با میلاد مسعود مولی الموحدین، «حضرت علی» (علیه السلام) كه به یقین میمنت و مباركی این «عید باستانی» را آسمانی می كند، ضمن تبریك این ولادت سراسر نور و سرور، فرارسیدن سال ۱۳۹۸خورشیدی را به عموم هموطنان ایمانی خود در سراسر دنیا، خصوصاً جامعه فهیم فرهنگیان، دانش آموزان عزیز و اولیای گرامی، شادباش گفته؛ صمیمانه از تمام همكاران فرهیخته ام می خواهم با الهام بیشتر از قبل از مدرسه طبیعت، تلاش كنند تا در سال جدید و با بهره مندی از روش های نوین آموزشی و پرورشی، نسل نوخاسته ایران اسلامی را با فرهنگ ایرانی- اسلامی خود آشناتر نموده و مسیر تربیت را برای انسان هایی خِردورز، مطالبه گر، عدالت جو، خَلیق، خلّاق، امیدوار و دین مدار هموار كنند».
1398/01/03
14:28:25
5.0 / 5
4363
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه