شناسایی فضاهای بلا استفاده در مدارس

شناسایی فضاهای بلا استفاده در مدارس

پروژه آسان: معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه به تمام معاونین تربیت بدنی ابلاغ كردیم فضاهای موجود بلا استفاده مدارس را شناسایی كنند، اظهار داشت: تلاش داریم دانش آموزان دختر در فضای امن، حداقل فعالیت های حركتی زمینی را به راحتی انجام دهند.


مهرزاد حمیدی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه یكی از برنامه های ما برای سال ۹۸ تحكیم و تعمیق انجمن های ورزشی است، اظهار داشت: می خواهیم برنامه "حیاط پویا" را به "مدرسه پویا" تبدیل نماییم.
وی اضافه كرد: دیدگاه ما این است كه باید همه جای مدرسه محل تحرك و پویایی دانش آموزان باشد.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به خصوصیت های طرح مدرسه پویا اظهار داشت: خصوصیت مدرسه پویا این است كه آنرا از حالت كشیدن تصویر روی زمین و كف حیاط مدرسه به حالت سه بعدی تبدیل نموده و از دیوارهای مدرسه و سایر امكانات موجود هم استفاده نماییم تا دانش آموزان به انجام فعالیت های حركتی ترغیب شوند.
حمیدی اضافه كرد: بعنوان مثال در صورت امكان می توان با رعایت مسائل ایمنی دیوارهای صخره نوردی یا میله بارفیكس در مدرسه نصب كرد. دیوارهای راهروها جای خوبی هستند كه در آنجا نقوشی طراحی نماییم تا مواقعی كه باران و برف می بارد دانش آموزان بتوانند در داخل راهروها از این تصاویر و حركت ها استفاده و نرمش كنند.
وی با اشاره به اینكه به تمام معاونین تربیت بدنی ابلاغ كردیم فضاهای موجود بلا استفاده مدارس را شناسایی كنند، اظهار داشت: ما مدارسی كه زیرزمین داشته باشند را به خصوص در دوره ابتدایی و سه پایه اول در صورت امكان تغییر كاربری می دهیم.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش افزود: تلاش داریم دانش آموزان دختر در فضای امن، حداقل فعالیت های حركتی زمینی را به راحتی انجام دهند. علاوه بر این برخی مكان های ورزشی می توانند پایگاهی برای محلات شوند كه افراد خارج از ساعت مدرسه هم بتوانند ورزشی را تعقیب كنند و این یكی از كارهای ویژه ای است كه اخیراً آغاز كرده ایم.1398/01/16
16:05:34
5.0 / 5
4283
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه