توضیحات آموزش وپرورش درباره حواشی حضور دختران درودزنی در وزارتخانه

توضیحات آموزش وپرورش درباره حواشی حضور دختران درودزنی در وزارتخانه

پروژه آسان: چندی پیش حضور پنج دختر جوان از دانش آموزان پیشین حادثه آتش سوزی درودزن در وزارتخانه آموزش و پرورش خبرساز و با برخی حواشی همراه شد كه وزارت آموزش و پرورش در این خصوص و همین طور اقدامات انجام شده برای این دانش آموزان توضیحاتی ارائه نمود.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، در متن گزارش منتشره شده آموزش و پرورش ضمن اشاره به اینكه این دیدار با برخی حاشیه سازی ها و بداخلاقی ها در فضای مجازی همراه شد، پس به منظور تنویر افكار عمومی، ناگزیر از عرضه برخی موارد می باشیم، آمده است: آذر ۱۳۸۵ حادثه آتش سوزی در مدرسه شهید رحیمی درودزن استان فارس رخ می دهد كه متأسفانه هشت دانش آموز شامل ۶ دختر و ۲ پسر گرفتار سوختگی شدند. مسئولان وقت مبادرت به عرضه خدمات پزشكی به آنان می كنند اما حالا كه ۱۳ سال از آن زمان می گذرد این عزیزان از فراموش شدن شان از جانب دستگاه های مسئول و اینكه همه خدمات پزشكی و غیره مورد احتیاج به آنان عرضه نمی گردد، گلایه داشتند.

در این گزارش ضمن اشاره به نخستین دیدار این دختران با وزیر آموزش و پرورش، آمده است: این دیدار در مسافرت آقای سید محمد بطحایی به استان فارس و روز ۲۹ فروردین امسال انجام شد. این دیدار در برنامه تعیین شده برای این سفر وزیر گنجانده نشده بود، اما وقتی شخص وزیر از حضور این عزیزان آگاه می شود با آنان دیدار می كند. دختران درودزن در این نشست با اشاره به مشكلاتی كه داشتند و البته مربوط به سایر نهادها بود، خواهان كمك وزیر آموزش و پرورش به رفع آنها و مساعدت دستگاه های مسئول شدند. آقای بطحایی نیز قول می دهد بعد از بازگشت به تهران هر كمكی كه می تواند به این عزیزان تقدیم كند.
این گزارش كه پیگیری ادامه درمان این دختران را یادآور می شود تاكید دارد: این عزیزان چند روز بعد یعنی شنبه هفتم اردیبهشت برای پیگیری ادامه درمان خود به تهران آمده و تصمیم می گیرند كه به وزارت آموزش و پرورش نیز بروند. حضور آنان در این وزارتخانه بدون هماهنگی بود اما با مساعدت مسئولان وزارتخانه، بدون هیچ مشكلی به طبقه چهارم كه دفتر وزیر در آن مستقر است، می آیند. درست زمانی كه آقای بطحایی برای حضور در برنامه ای در حال خروج از وزارتخانه بود این عزیزان را به همراه مادرانشان مقابل آسانسور می بیند و از آنان علت حضورشان را سئوال می كند چون فقط یك هفته از دیدار اخیر آنان می گذشت. دختران درودزنی كه به نظر می آید بر مبنای تجربه سال های قبل، نگران بودند مبادا با صرفا وعده روبرو شده باشند، مجددًا از مشكلاتشان به آقای وزیر می گویند. مشكلاتی نظیر اینكه برای دریافت پروتز دست به هلال احمر مراجعه نموده اند و مسئولان مربوطه برای عرضه خدمات رایگان، خواهان عرضه معرفی نامه از جانب وزارت بهداشت هستند.
این گزارش می افزاید: همینطور بعضی از این عزیزان بابت عدم دریافت گواهینامه به خاطر سوختگی انگشتان گلایه داشتند. وزیر آموزش و پرورش بعد از شنیدن درد و دل و مشكلات آنان، باردیگر تاكید می كند خدماتی كه مد نظر و مورد نیاز آنان است، توسط نهادها و ارگان های دیگر عرضه می شود فلذا باید كمی صبر كرده تا این روند طی شود. بطحایی همینطور باز سفارش می كند بهتر است این دختران عزیز نماینده ای از بین خود انتخاب و معرفی كنند تا او پیگیر مطالبات همگی باشد و بدین ترتیب تا حصول نتیجه، بابت تردد بین تهران و شیراز، كمتر اذیت شوند.
در ادامه گزارش منتشره آموزش و پرورش به رجوع باردیگر دختران درودزنی به این وزارتخانه پرداخته و ذكر شده است: به فاصله دو روز پس از دومین دیدار این عزیزان با وزیر آموزش و پرورش، مجدداً آنان به وزارتخانه آمده و البته باز هم بدون هیچ ممانعتی در طبقه دفتر وزیر حضور می یابند؛ این درحالی بود كه آقای بطحایی به دلیل برگزاری مرحله دوم انتخاب سه نماینده معلمان در شورایعالی آموزش و پرورش در اردوگاه شهید باهنر، در وزارتخانه حضور نداشت، اما این عزیزان بدون توجه به این موضوع، همان جا روی زمین نشسته و حتی حاضر به رفتن به اتاق انتظار میهمانان نمی شوند. متأسفانه كمی پس از این صحنه عكس گرفته و در فضای مجازی منتشر می شود. اینها در شرایطی رخ می دهد كه بعضی از همكاران وزارتخانه شامل روابط عمومی و حتی نیروی انتظامی مستقر در وزارتخانه، با گشاده رویی از این عزیزان درخواست می كنند كه به محل مناسب رفته، استراحت كرده و آنجا منتظر آمدن آقای وزیر بمانند، اما متاسفانه وقعی به این درخواست گذاشته نمی گردد.
متن این گزارش تاكید دارد كه آن روز نماینده ای از دفتر رئیس مركز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی، تمام این مدت در كنار این عزیزان حضور داشت و در نهایت پس از گفت وگوهای بسیار، به همراه یكدیگر راهی محل كار دكتر آشتیانی مشاور رئیس مركز تحقیقات پوست و سلول های بنیادی دانشگاه علوم پزشكی شدند تا درباره درمان تخصصی این عزیزان مذاكره شود و الان نیز این فرآیند با جدیت از جانب وزارت آموزش و پرورش و همینطور نهاد ریاست جمهوری در حال پیگیری است.
در ادامه این متن آمده است: از جانب دیگر، وزیر آموزش و پرورش به خاطر قولی كه به آنان داده بود، با استناد به مصوبه هیات وزیران در بهمن ۱۳۹۱ در خصوص اینكه تمام هزینه های درمان دانش آموزان سوخته شده درودزن باید به صورت مجانی عرضه شود و دو وزارتخانه بهداشت و درمان و كار و رفاه، متولی پیگیری رفع نیازهای این عزیزان هستند، در نامه های جداگانه ای به مسئولان دولتی همچون آقایان انصاری معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی، نمكی وزیر بهداشت و درمان، اسلامی وزیر راه و مسكن و شهرسازی، سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی و طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و... برای این دانش آموزان پیشین درودزنی درخواست اختصاص هشت ردیف استخدامی و همینطور در نظر گرفتن ظرفیت مازاد در سهمیه ویژه مناطق محروم برای دو نفری از این دانش آموزان كه هنوز موفق به ورود به دانشگاه نشده اند، مجانی شدن شهریه دو نفر از آنان كه دانشجوی دانشگاه آزاد هستند و همینطور اختصاص واحدهای مسكن مهر به این دانش آموزان سابق شدند.
این گزارش همینطور تاكید دارد كه وزارت آموزش و پرورش علاقه ای به رسانه ای كردن اقدامات انجام شده نداشته و ندارد، اما به دنبال بی انصافی ها و بداخلاقی های صورت گرفته ناچار از اطلاع رسانی در این باره شد تا به عموم مردم و همینطور دختران عزیز این سرزمین كه سال ها قبل گرفتار سانحه دلخراش آتش سوزی در مدرسه شدند، این اطمینان را بدهد كه دولت تدبیر و امید بعد از اطلاع از وقوع مشكلات رخ داده، قطعا خویش را ملزم به اجرای تعهداتی می داند كه دولت های اسبق موظف بودند آنها را تمام و كمال اجرا كنند. در این میان حداقل انتظاری كه وجود دارد آن است كه با اطلاع رسانی منصفانه و به دور از بداخلاقی، از حاشیه سازی ها پرهیز شود.
منبع:

1398/02/27
13:17:37
5.0 / 5
4946
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه