تاثیر برند مدارس غیرانتفاعی بر شهریه ها

تاثیر برند مدارس غیرانتفاعی بر شهریه ها

پروژه آسان: رئیس سازمان مدارس و مراكز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به الگوی شهریه مدارس غیر دولتی، اظهار داشت: متناسب با این الگو، هزینه شهریه مدارس غیردولتی متناسب با هزینه های تمام شده و برمبنای برنامه هایی كه مدارس غیردولتی نمایش می دهند، مشخص می شود.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، مجتبی زینی وند با اشاره به اینكه چند سال است برای شهریه مدارس غیر دولتی، الگویی تدوین شده است، اظهار داشت: متناسب با این الگو، هزینه شهریه مدارس غیردولتی متناسب با هزینه های تمام شده و برمبنای برنامه هایی كه مدارس غیر دولتی نمایش می دهند و هزینه هایی كه مدارس غیر دولتی برای هر برنامه بعنوان هزینه تمام شده داشتند، مشخص می شود.
وی با یادآوری اینكه سال گذشته، مدارس غیر دولتی با چالش هایی مواجه گشتند، در عین حال بیان كرد: واقعیت این است با الگویی كه تدوین شده، شهریه هایی كه برای مدارس غیر دولتی مشخص شده، این شهریه نزدیك به هزینه هایی است كه مدارس غیر دولتی دارند.
رئیس سازمان و مراكز غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تعداد متخلفین از الگوی مد نظر، عنوان كرد: سال قبل ما در كل شهر تهران، حدود ۳۶ مدرسه غیر دولتی داشتیم كه عدول از الگو و انحراف از قوانین و مقررات و دستورالعمل هایی داشتند كه ما استعلام كردیم و برخوردهایی شد.
وی كه در برنامه ای رادیویی صحبت می كرد اضافه كرد: امسال هم با استقرار تیم های نظارتی و با سامانه ای كه راه اندازی كردیم، انتظار داریم كه بتوانیم آن تعداد معدود موسسین غیر دولتی كه تخلف كردند را به حداقل برسانیم. امسال حدود ۱۰ الی ۱۲ مدرسه را شناسایی كردیم كه شهریه های اضافی گرفتند.
زینی وند درباب میزان سقف شهریه دریافتی در مدارس بیان كرد: بالاترین میزان شهریه ابتدایی ما در شهر تهران ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است. در مقطع متوسطه اول ۱۱ میلیون و در دوره متوسطه دوم حدود ۱۵ میلیون تومان است البته این رقم به غیر از پایه دوازدهم است چون در دوره دوازدهم كلاس های فوق العاده برگزار می گردد.
وی درباره میزان افزایش شهریه به نسبت سال قبل اظهار داشت: میزان افزایش شهریه ها در مدارس با همدیگر فرق می كنند اما سقف اضافی شهریه، برمبنای قانون بیشتر از نرخ تورم رسمی كشور كه توسط بانك مركزی اعلام می شود، نداشتیم. بانك مركزی تورم را حدود ۳۰ درصد اعلام نموده ولی ما كمتر از این میزان افزایش قیمت داشته ایم.
رئیس سازمان و مركز غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش به مدارس برند و شاخص در این عرصه و میزان شهریه آنها اشاره و اظهار نمود: مدارسی برند شده اند و اولیاء می كوشند فرزندانشان را هر طوری كه شده آنجا ثبت نام كنند و ما نیز نظارت خودرا بر این مدارس سخت گیرانه تر خواهیم كرد، البته برمبنای الگو این مسئله را در نظر گرفته ایم و میزان سقف ها را برمبنای برند در نظر گرفته ایم و متناسب با برنامه هایی كه نمایش شده و خدماتی كه موسس می دهد، شهریه مشخص شده است.1398/03/07
15:29:32
5.0 / 5
4521
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه