سرپرست وزارت آموزش و پرورش در حاشیه جلسه دولت

نظارت بر شهریه دریافتی مدارس، استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس تا مهر

نظارت بر شهریه دریافتی مدارس، استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس تا مهر

به گزارش پروژه آسان سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به این كه تا اول مهر هیچ مدرسه خشت و گلی در مراكز استان ها به جز سیستان و بلوچستان نخواهیم داشت اظهار داشت: گذراندن دوره پیش دبستانی اجبار نیست اما باید خانواده ها برای تحصیل فرزندانشان در این مقطع تشویق شوند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، سید جواد حسینی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار نمود: تا اول مهر مدارس خشت و گلی در مراكز استان ها نخواهیم داشت البته به جز استان سیستان و بلوچستان كه تعداد مدارس خشت و گلی بیشتر است باید برنامه خاص داشته باشیم. همینطور سیستم گرمایشی مدارس تا اول مهر استاندارد سازی خواهد شد.
وی درباره بازسازی مدارس سیل زده تصریح كرد: به این مسئله به صورت ویژه رسیدگی شده است. در اول مهر دانش آموزشی نخواهیم داشت كه برای درس خواندن مدرسه نداشته باشد اما طبیعی است همه این مدارس صدمه دیده را نمی توانیم تا اول مهر كاملاً استاندارد نماییم.
حسینی تصریح كرد: با كمك خیرین مدرسه ساز و اعتبارات دولت در حال مقاوم سازی مدارس هستیم امسال ۲۵۰۰ میلیارد تومان برای نوسازی مدارس اختصاص داده شده است. در سال ۶۰، ۷۰ درصد مدارس غیر مقاوم بود كه این آمار حالا به ۳۰ درصد رسیده است.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش همینطور درباره دریافت هزینه برای ثبت نام در مدارس بیان كرد: برپایه قانون اساسی ثبت نام برای تحصیل مجانی است البته برپایه قانون ما ۱۷ نوع مدرسه داریم. در مدارسی كه نباید وجهی گرفته شود و همینطور مدارسی كه وجهه برپایه قانون گرفته شود حتما نظارت جدی داریم كه تخلفی صورت نگیرد و بیشترین از حد قانونی شهریه گرفته نشود. همینطور پروژه مهر را اجرا می نماییم تا هم مدارس برای اول مهر آماده شوند و هم بر ثبت نام در مدارس نظارت شود.
حسینی در پاسخ به این پرسش كه آیا گذراندن دوره پیش دبستانی ضروری است؟ اظهار داشت: برپایه سند تحول بنیادین، پیش دبستانی جزو آموزش رسمی است كه این دوره برای رشد تحصیل دانش آموزان ضروری می باشد ما سفارش جدی داریم كه این دوره گذرانده شود و هر چه این مقطع جدی تر گرفته شود به افزایش كیفیت آموزش كمك می نماید، اما گذراندن این دوره اجبار نیست، ولی باید خانواده ها را تشویق نماییم تا كودكان خویش را در این مقطع ثبت نام كنند؛ مبالغی هم كه گرفته می شود حتما باید برپایه قوانین باشد.
او در آخر اظهار داشت: ۳۰ هزار فعالیت در چارچوب ۳۷ برنامه اوقات فراغت دانش آموزان در هفته آینده افتتاح می نماییم.
1398/03/31
21:06:22
5.0 / 5
4120
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه