توجه به مدارس دولتی ضعیف بعنوان مدارس لازم التوجه

توجه به مدارس دولتی ضعیف بعنوان مدارس لازم التوجه

به گزارش پروژه آسان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به توزیع رتبه های برتر كنكور و ضرورت توجه به كیفیت آموزش در انواع مدارس اظهار داشت: رویكرد نظام آموزشی به سمت شناسایی انواع هوش است. رویكرد ما این است كه در چارچوب طرح شهاب ابعاد دیگر هوش را مورد توجه قرار دهیم و هر دانش آموز متناسب با استعدادش هدایت شود.


علیرضا كمرئی در گفتگو با ایسنا، درباره وضعیت كیفیت آموزش در مدارس دولتی اظهار نمود: اسامی رتبه های برتر اعلام شد، اما نتایج نهایی آزمون سراسری هنوز اعلام نشده است تا بتوانیم تحلیل دقیقی از وضعیت قبولی در كنكور داشته باشیم و برمبنای نتایج كلی ارزیابی نماییم.
وی ادامه داد: انواع مختلفی از مدرسه داریم اما باید خصوصیت های دانش آموزان خاص را مورد توجه قرار داد. نمی توانیم افراد مستعد را رها نماییم. بخش قابل توجهی از نفرات برتر كنكور از مدارس سمپاد بودند كه قبل از این هم یك بار برای ورود به مدارس استعدادهای درخشان آزمون داده و برگزیده شده بودند. اینها در رقابت های ملی هم پرتعداد ظاهر می شوند و رتبه های تك رقمی كنكور را هم كسب می كنند.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه اغلب دانش آموزان مدارس تیزهوشان از حیث هوش و توانمندی تحصیلی متفاوت اند، بنیه علمی شان تقویت شده و خانواده ها هم به آنها توجه ویژه دارند اظهار داشت: در مدارس نمونه، هیئت امنایی و شاهد كلاس های فوق برنامه متاثر از ضوابط بین شش تا هشت ساعت برگزار می گردد و فرصت آموزش بیشتر برایشان فراهم است. البته مدارس عادی دولتی خوب هم كم نداریم. هرچند بخشی از مدارس دولتی از نظر توانمندی ها ضعیف هستند كه باید بعنوان مدارس لازم التوجه در برنامه های توسعه ای و حمایتی قرار بگیرند.
كمرئی تصریح كرد: البته در مجموع این اظهارات به معنای آن نیست كه كیفیت تحصیل را فقط در این مدارس دنبال نماییم. رویكرد نظام آموزشی به سمت انواع دیگری از هوش است. رویكرد ما این است كه در چارچوب طرح شهاب ابعاد دیگر هوش را مورد توجه قرار دهیم و هر دانش آموز متناسب با استعدادش هدایت شود تا گرفتار چالش هایی از این دست نشویم.1398/05/23
14:50:21
5.0 / 5
4201
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه