سازندگان نمونه های كپی فراری و لامبورگینی در برزیل دستگیر شدند

سازندگان نمونه های كپی فراری و لامبورگینی در برزیل دستگیر شدند

پروژه آسان: پلیس برزیل كارگاهی در این كشور كشف كرد كه در آن، نسخه های كپی از لامبورگینی و فراری تولید می شد.


زومیت نوشت: پلیس برزیل كارگاهی در شهر ایتاژای را به سبب دریافت گزارش هایی درباره تولید نسخه های كپی از لامبورگینی و فراری پلمب كردند. وب سایت موتوروان ادعا می كند تحقیق درباره ی این مساله از دو ماه پیش شروع شد و به دنبال شكایت یكی از دفاتر حقوقی نماینده ی فراری و لامبورگینی در سائوپائولو، مقام های دولتی جهت بررسی سوژه وارد عمل شدند.
پلیس شهری ایتاژای هشت خودرو نمونه ی كپی در این كارگاه كشف كرد. علاوه براین، ابزار و قالب هایی كه برای ساخت خودرو های كپی استفاده می شدند، دركنار لوگوهای این برندهای تجاری و سایر قطعات یافت و پدر و پسر سازنده ی این خودرو های تقلبی نیز دستگیر شدند.
تصاویر این كارگاه در فضای مجازی به اشتراك گذاشته شد كه حداقل چهار دستگاه لامبورگینی هوراكان و یك دستگاه گالاردو LP560-4 در بین آنها وجود دارد. علاوه براین، نسخه ای كپی از فراری F430 و صندلی های اسپرت لامبورگینی و نشان ها و لوگوهای فراری در داخل كارگاه در بین آنها مشاهده می شود.
پدر و پسر دستگیرشده ادعا می كنند این خودرو ها نمونه های پروتوتایپ قانونی هستند؛ اما اعتقاد بر این است كه آنها به جرم نقض حقوق و مالكیت صنعتی متهم خواهند شد. همچنین، گفته می شود مقام های برزیلی در حال تحقیق درباره كسانی هستند كه سفارش هایی برای خرید این مدلها درخواست داده اند. اگر مشخص شود مشتریان می دانستند این خودرو ها كپی هستند، مقام ها می توانند آنها را دستگیر كنند.
به احتمال زیاد، ده ها شركت در سراسر جهان مدلهای كپی لامبورگینی و فراری را می سازند. عملكرد پلیس بزریل نشان داده است این خودروسازان بطور مرتب به دنبال یافتن و پلمب كردن چنین شركت هایی هستند. بنابر گزارش پلیس، خودرو های این كارگاه قیمتی بین ۴۸ تا ۶۷ هزار دلار دارند و اداره كنندگان آن از شاسی و پیشرانه ی خودرو های فرسوده استفاده و بدنه را نیز با استفاده از فایبرگلاس شبیه سازی می كردند. 2121


منبع:

1398/05/26
15:25:44
5.0 / 5
4766
تگهای خبر: دستگاه , شركت , صنعت , وب سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه