در دانشگاه امیركبیر صورت می گیرد

برگزاری رویدادی برای آشنایی دانش آموزان با مفاهیم علوم كامپیوتر

برگزاری رویدادی برای آشنایی دانش آموزان با مفاهیم علوم كامپیوتر

پروژه آسان: مدیر اجرایی چالش ببراس اظهار داشت: مرحله نهایی شانزدهمین چالش بین المللی ببراس 31 مرداد و اول شهریور ماه در دانشگاه صنعتی امیركبیر انجام می شود.


محمد حسین انصاری در گفت و گو با ایسنا با بیان این كه امسال دومین سالی است كه این رویداد بین المللی در ایران برگزار می شود، اظهار داشت: این رویداد در ایران طی سه مرحله برگزار می شود؛ مرحله اول در آذرماه و مرحله دوم در بهمن ماه برگزار شده و مرحله سوم نیز در دانشگاه امیركبیر ۳۱ مرداد ماه و اول شهریور انجام می شود. در این دوره ها وركشاپ ها و سخنرانی های مختلفی برگزار می گردد و دانش آموزان را با علوم كامپیوتر آشنا می نماییم.
وی ادامه داد: بطور كلی هدف از برگزاری این رویداد است این است كه حالت مسابقه در رویدادهای دانش آموزی وجود نداشته باشد و دانش آموزان در فضای بهتری به یادگیری مشغول شوند. ببراس یك رویداد ترویجی است و اهتمام می شود در ضمن آن دانش آموزان با مفاهیم علوم كامپیوتر آشنا گردند.
انصاری افزود: از سال ۸۵ تابحال تعداد داوطلبان رشته ریاضی در كنكور روند كاهشی داشته است كه چالش بزرگی را در رشته های فنی مهندسی به وجود آورده است. در رویداد ببراس در تلاشیم تا دانش آموزان را به انتخاب رشته ریاضی تشویق نماییم.
وی درباره مراحل مختلف چالش ببراس اظهار داشت: مرحله اول به صورت آنلاین است و دانش آموزان می توانند از خانه یا مدرسه خود در این آزمون شركت كنند؛ مرحله دوم نیز به صورت آنلاین است، ولی در حوزه های امتحانی انجام می شود. در نهایت مرحله سوم به صورت فیزیكی و با حضور ۱۵۰ دانش آموز در دانشگاه امیركبیر انجام خواهد شد. بطور كلی هم ۳ هزار دانش آموز در این رویداد شركت كرده اند.
مدیر اجرایی چالش ببراس درباره سوالات آزمون های ببراس اظهار داشت: ببراس كنگره جهانی دارد و كشورهایی كه ببراس در آنها برگزار می شود، در این كنگره عضو هستند. هر سال همه گروه ها سوالات پیشنهادی خودرا به دبیرخانه می دهند و دبیرخانه مجمعی دارد كه درباره سوالات تصمیم گیری می كنند؛ بعد از تصمیم گیری مجمع، سوالات یكسانی انتخاب می شود و به كشورهای برگزاركننده ارسال می شود.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، مرحله سوم و نهایی پانزدهمین دوره چالش بین المللی ببراس ۱۱ و ۱۲ مرداد ۹۷ در محل پژوهشگاه دانش های بنیادی (پژوهشكده علوم كامپیوتر) و با حضور ۱۰۰ دانش آموز پذیرفته شده از سراسر كشور انجام شد.
منبع:

1398/05/29
14:44:31
5.0 / 5
4134
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه