عدم حضور مونسان و حاجی میرزایی در جلسه فراكسیون پاسخگو مجلس

عدم حضور مونسان و حاجی میرزایی در جلسه فراكسیون پاسخگو مجلس

به گزارش پروژه آسان رئیس فراكسیون پاسخگو مجلس با انتقاد از عدم حضور وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در جلسه امروز این فراكسیون، بیان كرد: انتظار می رفت وزرای پیشنهادی با حضور در جلسه امروز این فراكسیون كه برای تقویت پل ارتباطی بین مردم و مسئولان تشكیل شده است، برنامه های خودرا برای مرتفع ساختن چالش های این حوزه ارائه می كردند.


علی بختیار در گفت و گو با ایسنا ضمن تشریح جلسه امروز فراكسیون پاسخگو مجلس بیان كرد: در جلسه امروز فراكسیون از وزرای پیشنهادی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و آموزش و پرورش دعوت شده بود تا در جلسه حضور یابند و نظرات نمایندگان و چالش های موجود در بخش آموزش و پرورش و میراث فرهنگی را از زبان كارشناسان این حوزه بشنوند اما وزرا در جلسه حاضر نشدند.
ایشان سپس اظهار نمود: در جلسه فراكسیون نقطه نظرات نماینده فرهنگیان و كارشناسان این حوزه شنیده شد. چالش هایی كه در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز وجود دارد از زبان نماینده آنها عنوان شد. در برنامه پیشنهادی وزرا برنامه معینی برای رفع این چالش ها دیده نمی گردد و انتظار می رفت وزرای پیشنهادی با حضور در جلسه توضیحات لازم را ارائه می دادند.
نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس اشاره كرد: همچون مسائلی كه درباب قشر فرهنگی جامعه عنوان شد این بود كه مشكل این قشر صرفا مسائل معیشتی و حقوق نیست بلكه از نظر محتوای آموزشی نیز خیلی از معلمان گله مند بوده و مورد تایید معلمانی نیست كه در سر كلاس آنرا تدریس می كنند. از نظر كارشناسان این بخش آنطور كه باید و شاید كار كارشناسی بر روی محتوای آموزشی صورت نمی گیرد. حتی در ارتباط با طرح تحول بنیادین آموزش و پرورش آنطور كه عنوان شد از نظر معلمان استفاده نشده است در صورتیكه باید از نظر مجریان این طرح حتما بهره برد.
ایشان سپس اشاره كرد: از دیگر چالش های این بخش این است كه مدیران گم نامی در این عرصه وجود دارد كه می توان از آنها در رده های مدیریت های عالی و معاونت ها استفاده نمود. از دیگر درخواست های این قشر ثبات مدیریتی در این حوزه می باشد. آنها وزیری می خواهند كه مانند كشورهای پیشرفته ۱۰ سال سكان این وزارتخانه را در دست گرفته و با برنامه جلو برود نه اینكه صرفا برای یك دولت باشد.
وی ادامه داد: از دیگر مواردی كه عنوان شد این است كه در مدارس دولتی از دانش آموزان پول دریافت می شود و به آنها می گویند كه جایی نگویید پول می دهید. همه این موارد نیاز به كار كارشناسی و حركت با برنامه دارد كه وزیر باید به آن توجه كند. در حوزه میراث فرهنگی نیز با چالش هایی روبرو می باشیم كه باید وزیر پیشنهادی برای آنها راهكار داشته باشد. انتظار می رفت وزرای پیشنهادی در جلسه امروز فراكسیون حاضر می شدند و برنامه های خودرا ارائه می دادند.
منبع:

1398/06/10
23:45:08
5.0 / 5
4415
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه