صدور احكام معلم تمام وقت از اول مهر

صدور احكام معلم تمام وقت از اول مهر

پروژه آسان: معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از صدور احكام معلم تمام وقت از اول مهرماه آگاهی داد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، علی الهیار تركمن در گردهمایی مشترك اعضای شورای معاونان و مدیران كل آموزش وپرورش به تشریح و تبیین برنامه های سال تحصیلی جدید پرداخت و با اشاره به ساماندهی نیروی انسانی، اظهار نمود: یكی از اجزای اصلی پروژه مهر تامین نیروی انسانی است كه كار آن از زمستان ۹۷ شروع شد و با تعامل با تمام مدیران كل تا امروز ادامه داشته است.
الهیار با اشاره به اینكه هیچ كلاسی در شروع سال تحصیلی نباید بدون معلم باشد، اظهار داشت: از۸۷۰ هزار نفر نیروی شاغل درآموزش و پرورش؛ ۶۴ درصد معلمان، ۱۱درصد نیروهای حق التدریسی، ۵ درصد نیروی كیفیت بخشی و۲۰ درصد مدیریت آموزشگاهی هستند كه كلیت شاكله نیروی انسانی در آموزش و پرورش است.
ایشان سپس افزود: یكی از اشكالات آموزش و پرورش توزیع نامتوازن نیروی انسانی در استان ها است، كه بررسی های زیادی برای رفع این مشكل صورت گرفته است.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش اشاره كرد: تامین نیرو در مدیریت آموزشگاه به صورت كامل انجام گرفته است و این تامین به صورت كسری در تامین معلم به وجود آمده است.
وی اذعان كرد: سال۹۷ در طول سال تحصیلی بازنشستگی نیروی انسانی داشتیم و هر چه سال گذشت به حجم ساعات حق التدریس اضافه شده است كه این حجم بر روی برنامه ریزی مالی تاثیر گذاشته است.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش اشاره كرد: در برنامه ریزی نیروی انسانی كمك كنید تا ابتدای سال بازنشستگی نیروی انسانی یا مرخصی ها اتفاق بیفتد تا بر اساس آن حق التدریس استان ها شكل بگیرد و باید برای ادامه سال تحصیلی برنامه ای برای نگهداشت نیروی انسانی داشته باشیم.
الهیار با اشاره به اصل تفاهم نامه های نیروی انسانی استان ها، اظهار نمود: حدود ۱۲میلیون و۶۸۰ هزار دانش آموز و ۵۱۲ هزار كلاس برای شروع سال تحصیلی پیش بینی شده است.
به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش وپرورش، او در آخر اظهار داشت: از اول مهرماه صدور احكام معلم تمام وقت صورت خواهد گرفت.




منبع:

1398/06/24
20:47:07
5.0 / 5
4309
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه