در حاشیه جلسه دولت

وزیر آموزش و پرورش: با كمبود یكصد هزار معلم مواجه هستیم

وزیر آموزش و پرورش: با كمبود یكصد هزار معلم مواجه هستیم

پروژه آسان: وزیر آموزش و پرورش با اشاره به كمبود 100 هزار معلم تصریح كرد: با پیشبینی های انجام شده امیدواریم در ابتدای مهر كلاسی بدون دبیر نباشد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی قبل از ظهر امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت كمبود معلمان در كشور اظهار نمود: هم اكنون با كمبود حدود 100 هزار معلم در كل كشور مواجه هستیم كه پیشبینی شده این كمبود از راه بكارگیری معلمان حق التدریس، آموزش یاران و پیش دبستانی ها و همینطور خروجی های دانشگاه فرهنگیان تامین گردد. امیدواریم در ابتدای مهر كلاسی بدون معلم نباشد.
وی در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره كاهش میزان سرانه آموزشی كشور نسبت به سایر كشورهای در حال توسعه اظهار داشت: هم در فضای آموزشی مشاهده می نماییم كه متوسط سرانه كشور پایین است و هم در زمینه سهم از تولید ناخالص داخلی با این كمبود مواجه هستیم كه در هر دو مورد باید ارتقاهای لازم صورت بگیرد. امیدواریم با پیشبینی های كه در سند تحول انجام شده است به تدریج منابع مورد نیازمان در این خصوص تامین گردد.
وزیر آموزش و پرورش تصریح كرد: ما در جستجوی پایدار كردن منابع آموزش و پرورش هستیم و معتقدیم كه آموزش و پرورش نباید دغدغه منابع داشته باشد بلكه فقط باید به كیفیت آموزش فكر كند.
حاجی میرزایی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت تامین كتاب های درسی هم اظهار نمود: تمام كتاب های درسی مورد نیاز در كشور توزیع شده و بخش مهمی از دانش آموزان هم تا كنون كتب مورد نیاز خویش را تامین كرده اند.
وی در پاسخ به پرسش دیگری درباره اظهارات مسؤلان بنیاد شهید در مورد عدم اقدام آموزش و پرورش به خرید مدارس تحت تملك خود و تخلیه بعضی از این مدارس اظهار نمود: ما با بنیاد شهید توافق كرده ایم و قرارداد اجاره با تمام املاكی كه تملك آنها با بنیاد شهید بوده امضا شده است. درباره مدارس تخلیه شده هم هماهنگی های لازم صورت خواهد گرفت.1398/06/27
22:19:25
5.0 / 5
4472
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه