معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش:

میانگین پوشش پیش دبستانی در كشور 74درصد است

میانگین پوشش پیش دبستانی در كشور 74درصد است

به گزارش پروژه آسان معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: میانگین پوشش پیش دبستانی در سطح كشور 74 درصد است.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، رضوان حكیم زاده در آیین بازگشایی مدارس در مدرسه دبیرستان دختران فرزانگان شهر یاسوج اضافه كرد: 14میلیون و 600 هزار دانش آموز راهی كلاس های درس شدند و ما فرهنگیان هستیم كه تعیین خواهیم كرد چطور و چگونه وقت این سرمایه ها در جهت بالندگی كشور استفاده گردد.
وی اظهاركرد: رشادت های رزمندگان و شهداء سبب شده كه امروز با امنیت و آزادی شاهد بازگشایی مدارس در كشور باشیم.
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش تصریح كرد: دانش آموزان موجودات پرارزش و صاحب كرامت ذاتی هستند ازاین رو جریان تربیت در مدرسه به هیچ وجه نباید این كرامت را مخدوش كند و بر همین مبنا با هر برنامه و جهت گیری همچون دسته بندی كردن، مقایسه كردن و برچسب زدن به دانش آموزان كه این كرامت ذاتی خدشه دار كند مخالف هستیم و آنرا موافق اصول علم و تعلیم و تربیت نمی دانیم.
حكیم زاده خاطرنشان كرد: شاگردان مكتب عاشورا، امام حسین(ع) و حضرت زینب(س) هستیم و درسی كه از این مكتب گرفته ایم اینست كه روی پای خود بایستیم.
وی افزود: الگوی نخبگی در كشور امثال شهید چمران ها هستند، كسانی كه خویش را نه طلبكار ملت بلكه همیشه بدهكار ملت می دانستند و با وجود اینكه در بهترین دانشگاه های جهان بودند سرمایه علمی خویش را به میان محروم ترین این سرزمین برده اند و تا پای جای از ارزشهای اسلامی دفاع كردند.
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش بیان كرد: سهم استان كهگیلویه و بویراحمد در بعضی از شاخصهای عملكردی بنیادی از میانگین كشوری بالاتر است بطوریكه میانگین پوشش پیش دبستانی در كشور 74 درصد بوده درحالی كه در این استان 82.6درصد است.
حكیم زاده تصریح كرد: در سالهای گذشته شاهد كاهش 76درصدی نرخ تكرار پایه دانش آموزان استان بوده ایم كه این رقم قابل توجه است.
وی اظهاركرد: كاركردن در این استان با توجه تنوع و پراكندگی، كوهستانی و صعب العبور بودن مناطق استان دشوار است.
معاون وزیر آموزش و پرورش همینطور در جمع خبرنگاران با اشاره به زحمات معلمان دوره ابتدایی اظهاركرد: پی گیر سختی كار آنها هستیم هر چند كه مشكلات معیشتی و مسائل مربوط به حقوق آنها در زمره حوزه پشتیبانی است.
حكیم زاده خاطرنشان كرد: آموزگاران ابتدایی پنج روز در هفته كار می كنند در حالیكه سایر فرهنگیان در هفته دو تا سه روز مشغول به كار هستند با مكاتباتی كه با سازمان برنامه و بودجه شده درخواست ما این است كه فوق العاده ویژه و سختی كار معلمان ابتدایی برگردانده شود.1398/07/01
21:49:28
5.0 / 5
4394
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه