معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش:

دوره توانمندسازی برای 270 هزار معلم ابتدایی برگزار می گردد

دوره توانمندسازی برای 270 هزار معلم ابتدایی برگزار می گردد

به گزارش پروژه آسان معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان این كه امسال دوره های توانمندسازی برای ۲۷۰ هزار معلم ابتدایی برگزار می شود، اظهار داشت: ۲۷۰ هزار معلم پایه، دوره های آموزشی تربیت بدنی  را گذرانده و الان هم ۲۰هزار معلم پایه تحت پوشش آموزش هستند تا بتوانند آمادگی تدریس درس ترببت بدنی را داشته باشند.به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، مهرزاد حمیدی در نشست خبری معاونین آموزش ابتدایی و تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش، اظهار نمود: ورزش صبحگاهی، حیاط پویا و مسابقات درون مدرسه ای همچون طرح هایی هستند كه برای افزایش تحرك كودكان پیشبینی شده است.

وی با تاكید بر این كه با اجرای این طرح ها، دانش آموزان از دوران طلایی تحرك، بیشترین بهره را می برند، اظهار داشت: امسال ۱۴۲ سالن ورزشی به صورت همزمان در كشور افتتاح می شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: شش جلد كتاب تربیت بدنی برای راهنمایی معلمان پایه های اول تا ششم ابتدایی تدوین شده است، نخستین سود این تحرك بدنی بطور قطع به نفع خود معلم است كه پویایی و نشاط را به همراه دارد و در گام بعدی هم به نفع دانش آموزان خواهد بود.

وی با بیان این كه برنامه های خاصی برای مبارزه با چاقی دانش آموزان در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: این برنامه ها امسال به شكل پایلوت در پنج استان اجرایی می شود.

حمیدی اضافه كرد: اضافه وزن و چاقی در دوره ابتدایی، كم تحركی و اضافه وزن مهم ترین معضل دانش آموزان است، با عنایت به این كه دو تا شش سالگی طلایی ترین زمان تحرك كودك است، باید پیش از مدرسه فكری به كم تحركی كودكان شود.

وی تصریح كرد: باید از دوران كودكی مهارت های اجتماعی، سلامت و بهداشت، سازگاری و قوانین را به فرزندان یاد دهیم؛ در غیر این صورت وقتی فرد بدون این آموزش ها بزرگ شد دیگر در بزرگسالی كاری از دست ما بر نمی آید.

حمیدی با اشاره به برنامه های معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در مدارس، اظهار داشت: ۳۸۰ سالن ورزشی در مدارس با ۲۰۰ متر فضای ورزشی تا آخر سال راه اندازی می شود كه ۲۰۰ مدرسه با اولویت دخترانه و كلاس های اول تا سوم است.
مدیركل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی هم اظهار داشت: یك مجموعه ورزشی با همكاری شهرداری كلان شهر تبریز و شورای شهر اسلامی برای افزایش سلامت و تحرك دانش آموزان در حال راه اندازی است.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، جعفر پاشایی در نشست خبری معاونین آموزش ابتدایی و تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، با بیان این كه امسال سه هزار همكار فرهنگی از سیستم آموزش و پرورش خارج می شوند، اظهار نمود: ۱۲۰۰ نفر از راه دانشگاه فرهنگیان و ۱۷۰۰ نفر از سرباز معلم و نهضت سواد آموزی وارد بدنه دستگاه تعلیم و تربیت شده اند.
وی با بیان این كه معاونت تربیت بدنی و آموزش ابتدایی از موفق ترین و با ثبات ترین حوزه ها بوده است، اظهار داشت: اساسا اقدامات، فعالیت ها و شاخصهای این دو معاونت برای دوره برای دوره های بعدی الگو و شاخص خواهد بود.
مدیركل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با بیان این كه شاخص ها در حوزه ی تربیت بدنی مبین عملكرد هستند، اظهار داشت: امسال بیشتر از هزار تیم ورزشی در اجرای المپیاد درون مدرسه ای در آذربایجان شرقی بوجود آمده است. هدف از برگزاری این اجلاس، توجه به ورزش و سلامت دانش آموزان در سطوح پایه تحصیلی است.
وی ادامه داد: باید به سلامت روحی و جسمی دانش آموزان در مقاطع پیش دبستانی و دبستان، توجه ویژه ای شود. طرح نماد با رویكرد جلوگیری از بروز صدمه های اجتماعی دانش آموزان اجرایی می شود.

1398/07/10
22:37:36
5.0 / 5
4277
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه