برگزاری جشن عاطفه ها در ۶۰ هزار مدرسه

برگزاری جشن عاطفه ها در ۶۰ هزار مدرسه

به گزارش پروژه آسان معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری جشن عاطفه ها در 60 هزار مدرسه كشور اظهار داشت: در جشن عاطفه ها دانش آموزان درس انسان دوستی، نیكوكاری و فرهنگ مهربانی و محبت را تمرین می كنند.


علیرضا كاظمی در گفت و گو با ایسنا، به اعلام جزئیات برگزاری جشن عاطفه ها در مدارس پرداخت و اظهار نمود: امروز جشن عاطفه ها در نزدیك به ۶۰ هزار مدرسه سراسر كشور و با مشاركت سازمان دانش آموزی و كمیته امداد امام خمینی(ره) شروع شد.
وی ادامه داد: امروز بامداد مراسم نمادین جشن عاطفه ها در شهر قدس واقع در استان تهران و در فضایی بانشاط انجام شد.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، در این مراسم اظهار داشت: در جشن عاطفه ها دانش آموزان درس انسان دوستی، نیكوكاری و فرهنگ مهربانی و محبت را تمرین می كنند. باید پرچم دار ترغیب جامعه برای كمك به همنوعان خود باشیم و سرودهای انقلابی و پیام های حماسی و دینی را به دل كلاس ها، خانواده و جامعه ببریم و آحاد جامعه را متوجه مسئولیت بزرگ دینی انقلابی و اجتماعی نماییم.
وی ادامه داد: قرآن ما را پس از نماز به انفاق تشویق نموده است. قرآن كریم انفاق را راه میان بر موفقیت در زندگی مادی و معنوی می داند، بدین سبب كار باارزش امروز دانش آموزان یك كار قرآنی است. همچون مهمترین وظایف آموزش و پرورش انتقال مهارت های اجتماعی و نهادینه سازی آن در دانش آموزان است. امروز نشان دادیم با فرهنگ مهربانی، نیكوكاری، همدلی، نوع دوستی و داشتن روحیه انقلابی، ولایی، حماسی و احساس مسئولیت در قبال تحریم های دشمن خواهیم ایستاد و مانند ۴۰ سال قبل دشمنان را به زانو در می آوریم.
كاظمی با اشاره به اینكه دانش آموزان سراسر كشور سالانه در جشن عاطفه ها كه در ابتدای مهر برگزار می گردد بیشتر از ۱۵ میلیارد تومان كمك جمع می كنند و به همنوعان خود می بخشند اظهار نمود: امیدوارم با تلاش و كوشش علمی، توسعه اخلاق و آداب اسلامی و توانمندی های خود بتوانیم ایرانی سربلند، عزتمند، مقتدر و آباد را در آینده بسازیم.
همین طور بگفته دهقانی، معاون فعالیت های دانش آموزی سازمان دانش آموزی، جشن عاطفه ها هرساله در شروع سال تحصیلی با مشاركت سازمان دانش آموزی و كمیته امداد در مدارس كشور انجام می شود. امسال این جشن در روز چهارشنبه ۱۰ مهر به صورت همزمان و هماهنگ در كل كشور در حال برگزاری است. سازمان دانش آموزی با مشاركت كمیته امداد حضرت امام در پنج سال قبل بیشتر از ۶۴ میلیارد تومان كمك های نقدی و غیرنقدی از دانش آموزان جمع آوری كرده است كه ۴۲ میلیارد از این مبلغ به صورت نقدی بوده است.
وی ادامه داد: مبالغ اهدایی و كمك های غیرنقدی دانش آموزان با نظارت شورای مدرسه، منطقه و نمایندگانی از سازمان دانش آموزی و كمیته امداد با رعایت شأن و منزلت خانواده های بی بضاعت همان مدرسه در چارچوب بن خرید به اولیای دانش آموزان نیازمند ارائه می شود. در مدارسی كه دانش آموزان نیازمند وجود ندارد مدرسه می تواند كمك های نقدی و غیر نقدی خودرا بعنوان مدرسه معین در فرآیندی دقیق و با اولویت های دانش آموزان محروم مدارس همجوار، دانش آموزان محروم نواحی مناطق و شهرستان های همجوار، دانش آموزان محروم مدارس استان اهدا كند.
منبع:

1398/07/12
14:08:04
5.0 / 5
4337
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه