پیام وزیرآموزش و پرورش به مناسبت روز جهانی معلم

پیام وزیرآموزش و پرورش به مناسبت روز جهانی معلم

پروژه آسان: وزیر آموزش و پرورش به مناسبت سیزدهم مهر ماه برابر با پنجم اكتبر «روز جهانی معلم» پیامی صادر كرد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا و به نقل از معاونت روابط عمومی آموزش وپرورش، متن پیام محسن حاجی میرزایی، به مناسبت روز جهانی معلم به شرح زیر است:
سیزدهم مهرماه، روز جهانی معلم را گرامی می دارم و به روان تابناك معلمان شهید سرزمینم كه در راه بسط فضیلت های معنوی و ترویج مكارم اخلاقی و دفاع از حریم دین و میهن جان باختند درود فراوان می فرستم.
ایجاد و استقرار هرگونه نظام اجتماعی بدون مشاركت جدی، فراگیر و كیفی معلمان امكان پذیر نیست و امروز آموزه های معلمان سازنده فردای جوامع انسانی است.
تعلیم و خصوصاً تربیت و آموزگار و مربی در دین مبین اسلام و كلام وحیانی قرآن كریم جایگاهی رفیع دارد. خداوند كتاب جامع خود را با امر به خواندن و یادگیری آغاز می كند. رسول اكرم اسلام(ص) خودرا برانگیخته به معلمی و تعلیم و تربیت می داند و امام علی مقابل السلام خودرا مدیون كسی می داند كه كلمه ای به او بیاموزد.
در نظام جمهوری اسلامی ایران به تأسی از سنت حسنه اسلامی همواره بر نقش بی بدیل معلمان تاكید شده است. بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران معلمی را شغل انبیا می دانند و رهبر معظم انقلاب اسلامی مدرسه و نظام تعلیم و تربیت را كانون اصلی برای خلق دنیای آینده قلمداد می كنند.
معلم در تراز سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از آموزش دهنده محض به راهبرآموزشی و تربیتی چرخش می كند و در این نقش آفرینی جدید هویت فراگیران را به نحوی متفاوت از نظام های تربیتی گذشته و در كسب مهارت های موردنیاز برای ایفای نقش شهروند مطلوب در دنیای جدید شكل می دهد.
مقصد اعلای عدالت اجتماعی و اقتصادی از مسیر عدالت آموزشی و توزیع برابر فرصت های آموزشی و تربیتی گذر می كند و این مهم بدون به خدمت گرفتن معلمان حرفه ای، ماهر و با انگیزه به اتمام نخواهد رسید.
از خداوند متعال توفیق نظام تعلیم و تربیت را در دستیابی به اهداف عالی تربیت انسان مؤمن و دست یافته به مراتبی از حیات طیبه مسألت می كنم.
منبع:

1398/07/13
14:47:44
5.0 / 5
4364
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه