مدیركل دفتر تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش:

مشاركت 5 میلیونی دانش آموزان در المپیادهای ورزشی

مشاركت 5 میلیونی دانش آموزان در المپیادهای ورزشی

به گزارش پروژه آسان مدیركل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه پیش بینی می نماییم حداقل پنج میلیون دانش آموز در این دوره از رقابت ها شركت نمایند، اظهار داشت: برنامه ریزی اجرای مراحل مختلف المپیاد باید به شكلی باشد كه هیچ تداخلی در زنگ نماز و اقامه نماز جماعت در مدارس به وجود نیاورد.


محمد جعفری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به افتتاح المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای برای ششمین سال پی در پی اظهار نمود: پیش بینی می نماییم حداقل پنج میلیون دانش آموز در این دوره از رقابت ها شركت نمایند. رشته های مختلفی در المپیاد دیده شده كه مدارس با عنایت به امكانات و تجهیزات و علاقه مندی دانش آموزان خود رشته هایی چون بسكتبال، والیبال، بدمینتون، دو و میدانی و... را برمی گزینند.
وی درباره تخصص و توانمندی معلمان تربیت بدنی برای برگزاری مسابقات ورزشی اظهار داشت: ۳۳ هزار معلم تربیت بدنی متخصص داریم. معلم تربیت بدنی، دانش آموخته رشته تربیت بدنی است و بیشتر رشته های آموزشگاهی را در دوران دانشجویی اش فراگرفته و كارت داوری و گواهی مربیگری را در بعضی از این رشته ها دریافت كرده است.
جعفری اضافه كرد: وزارتخانه نیز به سبب پایه ای بودن این ورزش ها، دوره های توجبهی و مربی گری درجه ۳ را برگزار كرده است، بدین سبب مربیان ما آشنایی كامل با این رشته ها دارند.
مدیركل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه بازی ها و رقابت های ورزشی همچون جاذبه های تربیت بدنی در مدارس و از موضوعات مورد علاقه دانش آموزان هستند، اظهار داشت: مدرسه محوری فعالیت های تربیت بدنی همچون اهداف اصلی است كه دنبال می نماییم.
وی ادامه داد: ارتقای سطح سلامت جسمی و روانی و بهبود آمادگی جسمانی و مهارت های ورزشی دانش آموزان و همین طور كمك به شناسایی و پرورش استعدادهای ورزشی دانش آموزان نیز همچون رویكردهای مهم طرح المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای هستند.
جعفری با تاكید بر اینكه اجرای المپیاد باید در ساعاتی غیر از زمان درس تربیت بدنی باشد عنوان كرد: البته به هیچ وجه نباید خللی در اجرای كیفی درس تربیت بدنی ایجاد شود. همین طور برنامه ریزی اجرای مراحل مختلف المپیاد باید به شكلی باشد كه هیچ تداخلی در زنگ نماز و اقامه نماز جماعت در مدارس به وجود نیاورد.
منبع:

1398/08/21
14:21:57
5.0 / 5
4250
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه