اضافه شدن مباحث ایمنی به كتب درسی پایه دهم

اضافه شدن مباحث ایمنی به كتب درسی پایه دهم

به گزارش پروژه آسان سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با اشاره به اینكه امسال در كتاب آمادگی دفاعی پایه دهم متوسطه حدود هفت صفحه به مباحث و اصول ایمنی پرداخته شده است اظهار داشت: این میزان كافی نیست اما همین هم خبر خوبی است كه به این نقطه رسیده ایم. امیدواریم به حجم مباحث درسی در حوزه ایمنی افزوده شود و ما نیز برنامه هایمان را در چارچوب دوره های آموزشی در مدارس دنبال نماییم.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، جلال ملكی درباره ایمنی دانش آموزان در فصل زمستان اظهار نمود: مشكلات حوزه ایمنی به این برمی گردد كه ایمنی را باور نداریم.
وی اضافه كرد: با وجود اقدامات و تلاش های انجام شده جهت پیش گیری از وقوع این حوادث باز هم شاهد آن هستیم كه حتی در محیطی چون مدرسه به سبب عدم رعایت مسائل ایمنی حوادثی رقم می خورد.
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با اشاره به اینكه خیلی از ما تصور می نماییم حادثه فقط برای دیگران اتفاق می افتد اظهار داشت: باور نداریم حتی اگر من نوعی كه كارشناس ایمنی هستم، غفلت كنم ممكنست گرفتار حادثه شوم. هركسی كه درگیر حادثه شده اساسا یك جایی در كارش بی احتیاطی كرده است.
وی افزود: غیر از مدارس، در حالت كلی برای اماكن تجمعی به سبب حضور افراد و بالارفتن ریسك خطر، اولویت خاصی وجود دارد، خصوصاً دبستان ها كه كودكان هشت ـ نه ساله در آنجا حضور دارند و نیازمند رسیدگی و فراهم شدن محیط امن توسط بزرگترها هستند، بطور ویژه تری مورد توجه اند.
سخنگوی آتش نشانی تهران با اشاره به اینكه مدرسه ای خوب است كه به اولیاء این اطمینان را بدهد كه وقتی فرزندتان اینجاست خیالتان راحت باشد كه حادثه ای رخ نمی دهد برای اینكه ایمنی رعایت شده، با اشاره به خبری كه بتازگی از مسمومیت چندین دانش آموز با مونوكسیدكربن منتشر گردید اظهار داشت: البته در تهران اوضاع و احوال مدارس از این حیث قابل قبول است؛ ولی خب متاسفانه گاهی از گوشه و كنار كشور اخبار ناراحت كننده ای همانند همین خبر اخیر مسمومیت برخی از دانش آموزان به سبب گازگرفتگی را می شنویم.
ملكی اضافه كرد: برخی هموطنان در فصل سرما اشتباهی را مرتكب می شوند كه به مدارس هم منحصر نیست. بسیاری تصور می كنند چون از موتورخانه و شوفاژ استفاده می نمایند دیگر خطری پیرامون مسمومیت با گاز مونواكسید كربن متوجه شان نمی گردد در صورتیكه در این منازل و اماكن هم احتمال بروز حادثه وجود دارد. در حادثه اخیر گازگرفتگی در یك ساختمان مسكونی در منطقه پیروزی تهران، نصب غیرتخصصی دودكش منجر به انتشار گاز مونواكسیدكربن شده بود.
وی با تاكید بر اینكه باید به دانش آموزان آموزش های پیشگیرانه ایمنی داده شود اظهار داشت: دنیا به این سمت می رود كه آموزش ها را از سنین كودكی و مهدكودك شروع كنند. تغییر رفتاری و نهادینه شدن رفتارهای ایمنی از سنین كودكی ممكن و میسر است تا وقتی كودكان بزرگ می شوند در جوانی به ایمنی باور داشته باشند.
ملكی در برنامه تلویزیونی پرسشگر اضافه كرد: در سال های گذشته تعاملات خوبی با آموزش و پرورش داشتیم اما سال قبل تعامل گسترده و مطلوبی نداشتیم. خبر خوب اینكه امسال در كتاب آمادگی دفاعی پایه دهم حدود هفت صفحه به مباحث و اصول ایمنی پرداخته شده است؛ كافی نیست اما همین هم خبر خوبی است كه به این نقطه رسیده ایم. امیدواریم به حجم مباحث درسی افزوده شود و ما هم برنامه هایمان را در چارچوب دوره های آموزشی در مدارس دنبال نماییم.
منبع:

1398/09/03
09:48:05
5.0 / 5
4803
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه