مدیركل آموزش و پرورش استان:

92 7درصد جمعیت 10 تا 49 سال كهگیلویه و بویراحمد باسواد هستند

92 7درصد جمعیت 10 تا 49 سال كهگیلویه و بویراحمد باسواد هستند

به گزارش پروژه آسان ایسنا/كهگیلویه و بویراحمد مدیركل آموزش و پرورش استان كهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: باسوادی در گروه 10 تا 49 سال این استان 92.7درصد است.


هادی زارع پور ظهر روز چهارشنبه، ۱۳ آذر ماه در نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی آموزش و پرورش استان با حضور رئیس سازمان نهضت سواد آموزی اضافه كرد: در این ۴۰ ساله از عمر انقلاب اسلامی گام های بلندی در زمینه سوادآموزی صورت گرفته است.
وی اظهاركرد: در سرشماری قبل از انقلاب از مجموع جمعیت بیشتر از ۶ سال استان تنها ۳۱ درصد باسواد بوده است.
مدیركل آموزش و پرورش كهگیلویه و بویراحمد اشاره كرد: در سرشماری صورت گرفته در سال ۵۵ در گروه ۱۰ تا ۴۹ سال ۲۸.۸۶ درصد باسواد بودند.
زارع پور اشاره كرد: در سرشماری سال ۹۵ تعداد افراد باسواد بین ۱۰ تا ۴۹ سال ۹۲.۷ درصد شد این درصد برای ۶ سال به بالا به رقم ۸۴.۴ درصد رسیده است.
وی افزود: در استان ۱۸ مركز یادگیری برای اهداف مختلف همچون سوادآموزی وكمك به سلامت مادران و كمك به حفظ محیط زیست بوده كه نخستین مركز سیار یادگیری عشایری كشور در منطقه زیلایی راه اندازی شده و مراكز فعالی هستند.
مدیركل آموزش و پرورش كهگیلویه و بویراحمد عنوان كرد: در این مراكز مهارت های سواد پایه و مهارت های زندگی و ۴۰ مهارت قابل آموزش وجود دارد و ظرفیت خوبی برای دستگاه ها جهت آموزش است
زارع پور اظهار نمود: كهگیلویه بزرگ شامل ۴ شهرستان و دو بخش دیشموك و چاروسا ۸۸.۲ میزان باسوادی در جمعیت ۱۰ تا ۴۹ سال دارند كه طرح شتاب بخشی سوادآموزی برای ریشه كنی بیسوادی در بازه زمانی سه ساله اجرا می نماییم.
وی با اشاره به پراكندگی روستاها و مناطق در سطح استان اشاره كرد: ۳۰ درصد دانش آموزان این استان در ۷۰ درصد مدارس استان مشغول به تحصیل هستند و ۷۰ درصد دانش آموزان استان در ۳۰ درصد مدارس استان تحصیل می كنند.
منبع:

1398/09/14
21:14:44
5.0 / 5
4077
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه