تبریك وزیرآموزش وپرورش به مناسبت روز دانشجو

تبریك وزیرآموزش وپرورش به مناسبت روز دانشجو

پروژه آسان: وزیرآموزش وپرورش در پیامی فرارسیدن 16 آذر روز دانشجو را به دانشجویان تبریك گفت.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی همزمان با فرارسیدن ۱۶ آذرماه روز دانشجو با صدور پیامی این روز را به جامعه دانشجویی تبریك گفت.
وی در قسمتی از این پیام سلوك دانشجویی را تلاشی برای رسیدن به قله های علم خودسازی و كسب مهارت دانست و اظهار نمود: دانشجو معلمان به هر میزان كه در دوران تحصیل خود، نظم و انضباط، سخت كوشی و جدیت، تعمیق دانش و توسعه نگرش، آزاداندیشی، آزادمنشی، آزادگی و حس مسئولیت اجتماعی را تمرین كنند به همان میزان در انتقال این خاصیت ها به دانش آموزان توفیق خواهند داشت.
متن پیام وزیرآموزش وپرورش به شرح زیر است:
«شانزدهم آذرماه یادآور تلاش دانشجویان ایرانی در همراهی ملت برای دستیابی به آزادی استقلال كشور است.
به روح بلند و ملكوتی همه شهیدان خصوصاً دانشجویان شهید كه از جان خود درراه ایمان و میهن گذشتند درود می فرستم و روز دانشجو را به همه دانشجویان عزیز ایرانی، خصوصاً دانشجو معلمانی كه خودرا برای مجاهدت بزرگ در راه تربیت نسل هایآتی آماده می كنند تبریك عرض می كنم.
روز دانشجو فرصتی مغتنم است برای تاكید بر رسالت بزرگی كه نسل آگاه و تحصیلكرده در راه رسیدن به اهداف متعالی انقلاب و نظام اسلامی دارد.
سلوك دانشجویی از سوئی تلاشی است بالنده برای رسیدن به قله های بلند علم، آگاهی، خودسازی، آمادگی ذهنی و روانی و كسب مهارت های چندگانه و موردنیاز جهت زندگی در دنیای نو شونده و متغیر امروز و از طرف دیگر تمرینی است سنگین برای پذیرش مسئولیت های بزرگ اجتماعی و فرهنگی، خصوصاً این مسئولیت برای دانشجویانی كه در راه انجام رسالت تعلیم و تربیت قدم گذاشته اند دوچندان است.
معلمی، مسئولیتی است كه چون به درستی به انجام برسد پیامدهایی از جنس تعالی انسانی و توسعه ملی در ابعاد گوناگون خویش برای كشور و مردم به دنبال دارد و از مقتضیات انجام این مسئولیت خطیر و سرنوشت ساز، گذراندن دورانی از سلوك معنوی، تلاش علمی، خودسازی اخلاقی و كسب مهارت های لازم برای مواجهه متناسب و مطلوب با نیازها و خواسته های نسل های پیش روست. نسل هایی كه فاصله میان آنها درگذر زمان كوتاه تر می شود و تفاوت خواسته ها و نیازهایآن ها هر روز بیشتر از پیش نمایان می گردد.
دانشجو معلمان به هر میزان كه در دوران تحصیل خود، نظم و انضباط، سخت كوشی و جدیت، تعمیق دانش و توسعه نگرش، آزاداندیشی، آزادمنشی، آزادگی و حس مسئولیت اجتماعی را تمرین كنند به همان میزان در انتقال این خاصیت ها به دانش آموزان توفیق خواهند داشت و این امر احساس مسئولیت ما را در تأمین نیازهای آنان در دوران تحصیل، بیش ازپیش ضروری می سازد. تمهید شرایط یك زندگی دانشجویی متناسب با شأن و جایگاه معلمان آینده و ایجاد فضاییكه درآن دانشجو معلمان تمرین آزاداندیشی كنند و فرصت ابراز توانایی ها و شخصیت خودرا بیابند، تضمین كننده ایرانی است كه در آن مردم با مسالمت در كنار یكدیگر زندگی می كنند و در راه رسیدن به اهداف متعالی دینی و ملی یار و مددكار همدیگرند.
موفقیت همگان را در دستیابی به این اهداف متعالی از خداوند منان مسألت دارم».
منبع:

1398/09/16
23:46:08
5.0 / 5
4036
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه