سهم آموزش و پرورش از بودجه پیشنهادی 99 چقدر است؟

سهم آموزش و پرورش از بودجه پیشنهادی 99 چقدر است؟

پروژه آسان: بودجه پیشنهادی دولت برای وزارت آموزش و پرورش در سال 99 معادل 57 هزار و 122 میلیارد و 777 میلیون و 700 هزار تومان است. این در حالیست كه سال نود و هشت بودجه این وزارتخانه در نهایت با 56 هزار و 309 میلیارد تومان بسته شد و كسری هایی را به جا گذاشت و همچنان مسئولان این وزارتخانه بر لزوم واقعی كردن بودجه تاكید می كنند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، در لایحه بودجه ۹۹، در جداول و تبصره های بودجه موارد زیر درباره وزارت آموزش و پرورش یاد شده قرار گرفته است:
در بند "ه" تبصره یك لایحه آمده است: منابع بند ب ماده ۶۵ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم قسمتی از مقررات مالی دولت(۲) مصوب ۴ اسفند ۱۳۹۳، از ۲۰ درصد به ۵۰ درصد افزایش و مبلغ مابه التفاوت به وزارت نفت (شركت بهینه سازی مصرف سوخت) اختصاص می یابد. شركت مذكور موظف است با همكاری وزارت آموز و پرورش نسبت به تامین و استانداردسازی سامانه گرمایشی ۱۰۰ هزار كلاس درس مدارس اقدام نماید.
در بند "ع" تبصره ۵ به دولت اجازه داده می شود مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی جهت راه اندازی، تكمیل و تجهیز فضاهای آموزشی، پرورشی و ورزشی وزارت آموزش و پرورش (سازمان نوسازی مدارس) منتشر كند. این اوراق خارج از سقف پیش بینی شده در جدول شماره ۴ماده ۷ قانون برنامه ششم توسعه بوده و برمبنای ابلاغ اعتبار و تخصیص های صادره به مصرف می رسد.
در بند "م" تبصره ۶ لایحه نیز آمده است كه تمام واحدهای آموزش دولتی وزارت آموزش و پرورش از پرداخت هزینه های آب، برق و گاز در صورت رعایت الگوی مصرف معاف هستند. سقف الگوی مصرف طی دستورالعملی توسط وزارتخانه های نفت، نیرو و آموزش و پرورش حداكثر تا سه ماه ابلاغ می شود.
در بند "د" تبصره ۹ نیز آمده است كه به وزارت آموزش و پرورش و علوم اجازه داده می شود به منظور ساماندهی و بهینه سازی كاربری قسمتی از املاك و فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی خودرا با رعایت ملاحظات آموزشی و تربیتی نسبت به راه اندازی، بازسازی و بهره برداری از آنها اقدام نماید.
در بند "ك" تبصره ۹: با عنایت به نیاز مبرم وزارت آموزش وپرورش به فضاهای آموزشی، پرورشی و ورزشی برای دانش آموزان، از شروع سال ۹۹ تمام دستگاه های اجرایی كه مستقر در فضاهای مربوط به آموزش وپرورش هستند ملكفند ظرف مدت ۶ ماه نسبت به تخلیه ساختمان های مذكور و تحویل آن به وزارت آموزش وپرورش اقدام نمایند.
در جدول شماره ۹ برآورد اعتبارات ردیف های متفرقه نیز ۴۵۰ میلیارد تومان به شیر مدارس اختصاص یافته است.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، همین طور در امتداد تحقق ماده ۷۸ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم قسمتی از مقررات مالی دولت "۲" و در جهت اجرای اصل ۳۰ قانون اساسی، آستان قدس رضوی و آن دسته از موسسات و بنگاه های اقتصادی زیر مجموعه نیروهای مسلح و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به استثنای مواردی كه اذن صریح ولی فقیه در خصوص عدم پرداخت مالیات یا نحوه تسویه آنرا دارند، موظفند نسبت به واریز مالیات خود به خزانه سوژه ردیف های ۱۱۰۱۱۱و ۱۱۰۱۱۲ اقدام نمایند. معادل درآمد واریزی از محل ردیف های هزینه ای مربوط، صرف توسعه عدالت آموزشی، نوسازی، مقاوم سازی و خرید تجهیزات برای مدارس روستایی و مناطق محروم می شود.
همین طور ۳۰۶۲میلیارد و ۳۸۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان برای اعتبارات تملك دارایی سرمایه ای اختصاص یافته است.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، بودجه ارتقای سلامت دانش آموزان، ۱۳۷ میلیارد و ۴۴۱ میلیون تومان
برنامه تربیت بدنی دانش آموزان، ۲۷۰ میلیارد تومان
برنامه آموزش ابتدایی، ۲۳هزار و ۳۳۳ میلیارد و ۸۷۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
برنامه آموزش استثنایی، ۱۳۱۸میلیارد و ۴۲۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان
برنامه آموزش قبل از دبستان، ۵۲ میلیارد تومان
برنامه آموزش دوره متوسطه اول، ۱۵ هزار و ۵۱۴ میلیارد و ۲۵۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان
برنامه آموزش دوره متوسطه دوم، ۹۰۲۲ میلیارد و ۸۷۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان
برنامه پشتیبانی از فرهنگیان، ۶۱ میلیارد و ۲۳۷ میلیون تومان
برنامه تأمین كتاب های درسی، مواد آموزشی و كمك آموزشی، ۶۳ میلیارد و ۲۴۵ میلیون تومان
برنامه راهبری توسعه مدارس غیردولتی و مشاركت های مردمی، ۴۵ میلیارد و ۵۰۶ میلیون تومان
برنامه راهبری نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور، ۲۸ میلیارد و ۲۱۳ میلیون تومان
برنامه آموزش و پرورش دانش آموزان سرآمد، ۴۱ میلیارد و ۲۲۳ میلیون تومان
برنامه پیش گیری از لطمه های اجتماعی دانش آموزان، ۳۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان
برنامه پرورشی، امور تربیتی و توانمندسازی دانش آموزان، ۲۰۳ میلیارد و ۹۹۰ میلیون تومان
ارتقای حرفه ای معلمان، ۸۲ میلیارد و ۷۴۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان
برنامه آموزش دوره متوسطه دوم فنی و حرفه ای، ۲۳۰۵میلیارد و ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و همین طور برای برنامه آموزش دوره متوسطه كاردانش نیز ۳۱۷۹ میلیارد و ۹۷۶ میلیون تومان بودجه پیشنهاد شده است.
منبع:

1398/09/19
21:44:00
5.0 / 5
4145
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه