رئیس سازمان نهضت سوادآموزی خبر داد

وجود ۱۶۰ هزار بی سواد دوره ابتدایی در كشور

وجود ۱۶۰ هزار بی سواد دوره ابتدایی در كشور

به گزارش پروژه آسان ایسنا/همدان رئیس سازمان نهضت سوادآموزی كشور اعلام نمود: برپایه سرشماری سال ۹۵ در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال، دو میلیون و ۶۰۰ هزار بی سواد در كشور داشته ایم كه ۴۰۰ هزار نفر آنها از اتباع خارجی بودند.


شاپور محمدزاده چهارشنبه ۲۰ آذر در شورای آموزش و پرورش استان همدان، با اشاره به اینكه آمار باسوادی كشور حدود ۸۷.۶ است، اظهار نمود: هم اكنون افزون بر ۱۶۰ هزار نفر بی سواد دوره ابتدایی در كشور وجود دارد كه نتوانسته ایم وارد مدارس نماییم.
وی با اشاره به اینكه در سال ۵۵ رتبه علمی ایران در جهان ۵۲ بوده كه امروز به رتبه ۱۶ رسیده ایم، خاطرنشان كرد: تا قبل انقلاب هیچ دانشمندی برتری نداشتیم اما حالا ۲۰۸ دانشمند برتر داریم.
استاندار همدان هم با تاكید بر اینكه فرهنگ سازی بحث مهمی در حوزه سوادآموزی به حساب می آید، اظهار داشت: فرهنگ سازی، ترویج و اهمیت سوادآموزی بین گروه های هدف، از اهمیت فراوانی برخوردار می باشد.
سیدسعید شاهرخی بیان كرد: با عنایت به ظرفیت رسانه ای استان همدان، همكاری ائمه جماعت استان، سازمان تبلیغات اسلامی و استفاده از ظرفیت بخشداری ها و دهیاری ها می توان برای جذب و هدایت قشر بی سواد گام های مثبتی برداشت.
وی با اشاره به اینكه باید همه امكانات استان را بسیج كرده تا آموزش و پرورش در جهت توسعه باشد، اضافه كرد: شرایط استان همدان در حوزه سوادآموزی از میانگین كشور مطلوب تر است اما برپایه سیاستی كه دنبال می نماییم، به دنبال جایگاه بالاتری در كشور هستیم.
شاهرخی با اشاره به اینكه شهرستان های كبودراهنگ، رزن و اسدآباد بیشترین آمار بی سوادی را در استان دارا هستند، اظهار نمود: این سه شهرستان باید تحت طرح شتاب بخشی قرار گرفته تا بتوانیم با برنامه ریزی آنها را به میانگین كشور برسانیم و در مجموع آمار سوادآموزی در استان را ارتقاء دهیم.
استاندار همدان در ادامه با اشاره به اینكه جمعیت بی سواد استان همدان بیشتر از ۴۰ هزار نفر است، خاطرنشان كرد: توجه به مناطق روستایی و عشایری از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و با بررسی جامعه آماری آنها می توان برنامه مدونی عرضه كرد.
وی با تاكید بر اینكه در حوزه سوادآموزی باید موانع بررسی، شناسایی و برداشته شود، اظهار داشت: با همكاری دستگاه های مرتبط می توانیم برنامه عملیاتی با تعیین توقعات و انتظارات و نقش آفرینی در جهت برداشتن گام های موفق داشته باشیم.
شاهرخی در انتها درباره حوزه نماز، با توضیح اینكه در سال های متوالی همدان جزء استان های اول كشور بوده است، اظهار داشت: آموزش و پرورش استان همدان با همكاری حوزه علمیه استان همواره در جهت ارتقاء نماز تأثیرگذار بوده است.1398/09/20
21:23:20
5.0 / 5
4712
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه