معاون سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش:

كشور دارای ۲ میلیون بیسواد در بازه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال است

كشور دارای ۲ میلیون بیسواد در بازه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال است

به گزارش پروژه آسان معاون سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برنامه ۵ ساله برای ریشه كن شدن بیسوادی در كشور اظهار داشت: كشور دارای ۲ میلیون بیسواد در بازه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال است.علیرضا نخعی در حاشیه برگزاری مراسمی كه به مناسبت هفته سوادآموزی در قرچك برگزار گردید در جمع خبرنگاران، تصریح كرد: طی سر شماری حدود دو میلیون بی سواد بین ۱۰ تا ۴۹ سال داریم كه نباید بگذریم و باید برای آنها برنامه ریزی نماییم.

نخعی اضافه كرد: سازمان نهضت سواد آموزی یك شناسایی دقیق و هدفمند برای ریشه كنی برنامه ریزی نموده است اما همه باید كمك كنند و یك برنامه ۵ ساله برای آن در نظر گرفته شده و همراهی بین بخشی زیاد نیاز است.

وی بیان كرد: خوشبختانه دستگاه های مختلف پای كار هستند و الان با ۳۵ دستگاه شوراهای سوادآموزی در استان ها تشكیل شده و حدود ۸ هزار و ۷۰۰ جلسه تا كنون در كشور در این خصوص برگزار شده است.

معاون سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان كرد: همه امكانات برای ثبت نام بی سوادان آماده است و برای امسال چیزی حدود ۵۰۰ هزار نفر هدف گذاری شده است و تا كنون ۴۰۰ هزار نفر حضور پیدا كرده اند.

نخعی اظهار نمود: پیشبینی ما این است تا ۱۰۰ هزار كلاس درس افزایش پیدا كند كه لازمه آن همكاری است، مخصوصاً آنجا كه بی سواد باید قدم بردارد بسیار مهم می باشد و باید این انگیزه ایجاد شود و نهادهای مردمی در روستاها و جاهایی كه بی سواد بیشتری هستند احتیاج به همكاری است كه راه را هموار كنند تا بیسوادی ریشه كن شود و طی ۴ سال آینده شاهد محو بی سوادی در كشور باشیم.

منبع:

1398/10/04
14:28:29
5.0 / 5
4419
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه