حداقل حقوق سال 99 معلمان مدارس غیردولتی اعلام گردید

حداقل حقوق سال 99 معلمان مدارس غیردولتی اعلام گردید

به گزارش پروژه آسان مدیركل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش كف حقوق پرداختی معلمان در الگوی شهریه سال آینده را طبق قانون كار دانست و اظهار داشت: موسس دیگر نمی تواند نیروی حق التدریس با حقوق پرداختی كمتر از قانون كار جذب نماید.


سعید صالح در گفت و گو با ایسنا، درباره روند تعیین شهریه مدارس غیردولتی سال آینده و زمان ابلاغ آن اظهار نمود: به زودی سامانه مربوط را برای اصلاح اطلاعات موسسان مدارس باز می نماییم و شهریه را بسیار زودتر از شروع سال تحصیلی آتی اعلام خواهیم كرد.
وی اضافه كرد: الگوی شهریه تغییراتی نسبت به سال جاری دارد. البته ساختار الگو تنها تغییرات جزئی در فرمول ها دارد، اما مهمترین اتفاق رخ داده سیستماتیك شدن ورود داده ها و صحت سنجی اطلاعات است. این امر بوسیله اتصال به سامانه سناد، ضمن خدمت و تامین اجتماعی انجام می شود. مراحل اولیه اتصال به سامانه تامین اجتماعی انجام و مراحل اجرایی باقی مانده است. بدین سان اطلاعاتی چون تعداد دانش آموز، ظرفیت، تعداد كلاس و نیروهای بیمه شده بوسیله سیستم صحت سنجی شده و خطای انسانی و جهت گیری های احتمالی كاهش پیدا می كند.
مدیركل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش كف داده حقوق برای نیری انسانی را در الگوی شهریه سال آینده، حداقل حقوق در قانون كار دانست و اظهار داشت: موسس دیگر نمی تواند حق التدریس با حقوق كمتر از كف قانون كار جذب نماید. تلاش ما این است كه میزان اشكالات قبلی كم شود و به صفر نزدیك شود. وقتی سیستم هوشمند شود، تخلفاتی چون كم كاری كاهش پیدا می كند.
صالح در پاسخ به اینكه آیا از سال آینده شاهد دریافتی های كمتر از یك میلیون تومان در میان معلمان مدارس غیردولتی نخواهیم بود؟ اظهار نمود: اطلاعاتی كه موسس وارد میكند در تعیین شهریه نهایی اثرگذار می باشد. كف حقوقی كه موسس وارد میكند نباید كمتر از حداقل حقوق در قانون كار باشد. طبق قانون معلمان باید تحت پوشش بیمه نیز قرار بگیرند.
وی با اشاره به اینكه تمام تلاش ما واقعی كردن نرخ شهریه است اظهار داشت: نیازمند فرهنگ سازی دراین زمینه هستیم. باید هم شرایط اقتصادی مردم و هم وضعیت موسسان را درنظر بگیریم. مردم شرایط اقتصادی سختی دارند و نمی گردد آنرا كتمان كرد. از آن سو شرایط موسسان را هم باید در نظر گرفت. اجاره بهای مدارس بالا رفته و بخشنامه های جدید، انتخاب ملك را برای مدرسه سخت تر كرده است. اجاره بهاء به شدت افزایش یافته و در تهران تا ۱۰۰ درصد افزایش اجاره بهاء نیز داشته ایم.
منبع:

1398/10/23
22:00:01
5.0 / 5
4210
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه