بسته معیشتی، سقوط هواپیما و پیش بینی باران در یك روز بدبو

بسته معیشتی، سقوط هواپیما و پیش بینی باران در یك روز بدبو

پروژه آسان: در روزی كه بوی بد باردیگر به بخش هایی از تهران بازگشته است، دو آگهی از طرف یك وزیر سابق و یك معاون وزیر فعلی درمورد تحولات جامعه ایرانی و افزایش مهاجرت اجتماعی جوانان عنوان شد. پزشكی قانونی اسامی 148 قربانی شناسایی شده سقوط هواپیما را اعلام نمود و هواشناسی هم اظهار داشت كه بناست برف و باران به كشور بیاید.


گروه اجتماعی ایسنا در ۲۴ ساعت گذشته ۵۷ خبر را روی خروجی خود منتشر نموده است كه بعضی از این خبرها در ادامه آمده است:

بررسی درخواست های بازنگری مجدد «بسته معیشتی» ظرف ۶ ماه آینده
حسین میرزایی، سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی با اشاره به اینكه افرادی كه در ماه گذشته اعتراض خویش را در سامانه معیشتی ثبت كردند می توانند تا ۳۰ دی برای مشاهده نتیجه و درصورت ضرورت درخواست بازنگری مجدد اقدام نمایند، اظهار داشت: درخواست بازنگری مجدد، شش ماه آتی بررسی می شود.
وی همینطور با اشاره به آن دسته از افرادی كه در فهرست یارانه بگیران نبودند و متقاضی دریافت بسته معیشتی هستند، اظهار داشت: این افراد تا ۳۰ دی فرصت دارند كه به سایت hemayat.mcls.gov.ir رجوع و درخواست خویش را ثبت كنند.

انتقاد پلیس از یك وزارتخانه برای جمع آوری معتادان
سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت هم امروز در مراسم تكریم و معارفه روسای قدیم و جدید پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ حاضر شد و به تشریح گزارش هایی از اقدامات پلیس در مقابله با موادمخدر پرداخت. او گریزی هم به طرح جمع آوری معتادان متجاهر در تهران زده و با بیان اینكه پلیس مسئول جمع آوری معتادان متجاهر و ساخت اردوگاه برای آنان نیست، رحیمی در این میان از یكی از وزارتخانه ها به علت كوتاهی در انجام وظایفش در تفكیك و غربال معتادان دارای صغرسن، كبرسن، بیماری عفونی و... هم انتقاد نمود، اما از این وزارتخانه نامی نبرد.

بازگشت بوی مرموز به شهر
بوی بد باردیگر به شهر بازگشت و در نقاطی از پایتخت به مشام رسید. در همین رابطه هم شینا انصاری، مدیر كل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در سخنانی اظهار داشت كه احیانا گوگرد منشاء بوی نامطبوع تهران است.
شناسایی پیكر قربانیان هواپیمای اوكراینی ادامه دارد
حامد نائیجی، مدیركل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشكی قانونی كشور امروز آخرین وضعیت شناسایی پیكر قربانیان سقوط هواپیمای اوكراینی را اعلام نمود و اظهار داشت كه تابحال با تطبیق نمونه های DNA هویت ۱۴۸ تن از پیكرهای قربانیان سقوط هواپیمای اوكراینی از جانب مركز تشخیصی و آزمایشگاهی اداره كل پزشكی قانونی استان تهران شناسایی شده و برابر آمارهای پزشكی قانونی تا عصر امروز پیكرهای ۵۷ تن از قربانیان بعد از طی تشریفات و مراحل قانونی به خانواده هایشان تحویل داده شده است.
اسامی پیكرهای شناسایی شده قربانیان سقوط هواپیما را می توانید از اینجا ببیند.

هشدارها و دغدغه های وزیر سابق ارشاد درباره تحولات جامعه ایرانی
رضا صالحی امیری، وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز در نشست «بررسی مسائل فرهنگی و اجتماعی ایران در دهه چهارم» كه از جانب دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، با انتقاد از اینكه هم اكنون نسبت بین فرهنگ رسمی و غیررسمی تبدیل به یك گسل شده كه فعلا قابل جبران نیست، اظهار داشت: واقعیت این است دو جامعه داریم كه یكی از تریبون رسمی صحبت می كند و تریبون دیگر كه پر مخاطب تر است در ساختار غیر رسمی جا دارد. او با اشاره به اینكه رویكرد مدیریتی واپسینی است، اظهار داشت: در این جامعه ابتدا بحران هایی اتفاق می افتد و سپس به سراغ آنها می رویم. وقتی از تغییر صحبت می نماییم، از كمیت ها مانند نرخ طلاق حرف می زنیم، اما وقتی تحولات را بررسی می نماییم، این مطالعات جنبه كیفی دارد و آنها را طی سال ها بررسی می نماییم.

هشدار تندگویان نسبت به افزایش مهاجرت اجتماعی جوانان
محمد مهدی تندگویان، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان امروز در نشست «بررسی مسائل فرهنگی و اجتماعی ایران در دهه چهارم» كه از جانب دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، حضور داشت و نسبت به افزایش مهاجرت اجتماعی جوانان اخطار داد.
او با اشاره به اینكه تمام مسائل نظریه جامعه را كه امروز مطرح می شود به شكل ملموس و عینی در میان جوانان می بینیم، اظهار نمود: این مورد بسیار نگران كننده است.
تندگویان با انتقاد از اینكه مهاجرت نخبگان در كشور از مدت ها پیش شروع شده است، اضافه كرد: مهاجرت جوانان بر دو نوع مهاجرت علمی و مهاجرت اجتماعی است كه امروز مورد دوم هم به شكل ملموسی افزایش یافته است. با این روند در آینده تنها قشری در كشور باقی می ماند كه بجز شبكه های اجتماعی پایگاه دیگری ندارند و بدین سان نه تعهد را می آموزند و نه به نظام خانواده پای بند هستند. با دورشدن فرزندان ما از ارزش های خانواده، عدم مهارت فنی آنها و ضعف آموزش و پرورش و افزایش مهاجرت اجتماعی دور از ذهن نخواهد بود.

واكنش معاونت زنان به سخنان مطرح شده در دوبرنامه تلویزیونی
معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری هم امروز به سخنان مطرح شده در دو برنامه پخش شده از رسانه ملی واكنش نشان دادند و با صدور اطلاعیه ای با ابراز تاسف از سخنان اخیر دو مجری و كارشناس در رسانه ملی خواهان عذرخواهی آنها و رسیدگی مسؤلان رسانه ملی به آن شد.

برای كمك به سیل زدگان به هر شماره حسابی اعتماد نكنید
اسماعیل نجار، رئیس سازمان مدیریت بحران كشور امروز در گفت وگویی با ایسنا از شهروندانی كه قصد كمك به سیل زدگان را دارند، خواست كمك های خویش را به شماره حساب نهادهای رسمی نظیر هلال احمر واریز نمایند و به هر شماره حسابی كه برای كمك به سیل زدگان اعلام می شود، اعتماد نكنند.
اطلاعیه هواشناسی درباره بارش برف و باران در نقاط مختلف كشور و سومین روز هوای ناسالم در تهران
سازمان هواشناسی هم امروز با صدور اطلاعیه ای از بارش برف و باران در نقاط مختلف كشور از روز جمعه ۲۷ دیماه خبرداد. در همین روز شركت كنترل كیفیت هوای تهران كیفیت هوای تهران هم اعلام نمود كه كیفیت هوای شهر در امروز همانند دو روز گذشته در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

پربازدیدترین ها
در بین اخبار امروز گروه اجتماعی، برخی خبرها بیشتر مورد توجه مخاطبان ایسنا قرار داشت كه در ادامه پنج خبر پربازدید امروز آمده است:
آخرین آمار تلفات آنفلوآنزا
بررسی درخواست های بازنگری مجدد «بسته معیشتی» ظرف ۶ ماه آتی
علت نوبت دهی های طولانی در اتاق های عمل چیست؟
تقویم تعطیلات مدارس در كشورهای مختلف
به ۲۱۰ مدرسه استاندارد اوتیسم نیاز داریم
منبع:

1398/10/27
12:16:32
5.0 / 5
4362
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه