تحصیل ۳۵ درصد دبیرستانی ها در هنرستان ها

تحصیل ۳۵ درصد دبیرستانی ها در هنرستان ها

به گزارش پروژه آسان معاون آموزش متوسطه وزیرآموزش وپرورش اظهار داشت: 35 درصد دانش آموزان متوسطه دوم كشور در هنرستان ها تحصیل می كنند كه از این تعداد 950 هنرجو در شاخه كاردانش هستند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، علیرضا كمرئی در حاشیه بازدید از هفدهمین دوره مسابقات شاخه كاردانش سراسركشور كه به میزبانی هرمزگان درحال برگزاری است، اظهار نمود: مطابق برنامه ششم توسعه تعداد هنرجویان هنرستان های كشور باید به ۵۰ درصد از دانش آموزان شاغل در دوره متوسطه برسد كه الان این آمار ۳۵ درصد است.
وی ادامه داد: تعداد ۹۵۰ هزار هنرجو در شاخه كاردانش مشغول به تحصیل داریم كه باید با فراهم آوردن بسترهای مناسب به چشم انداز برنامه ششم توسعه برسیم.
معاون آموزش متوسطه وزیرآموزش وپرورش افزود: محدودیت های مختلف در حوزه فضا، تجهیزات و امكانات و همین طور نبود رغبت فراگیر در دانش آموزان نسبت به فراگیری آموزش های مهارتی و نیزتفكر حاكم در خانواده ها همچون مهمترین عوامل نرسیدن به پوشش تحصیلی مطابق برنامه ششم توسعه كشور است.
كمرئی با اشاره به اینكه كیفیت بخشی به آموزش ها، شناسائی نخبگان در حوزه مهارتی وارتقاء علمی آموزش های كارگاهی ومهارتی سه هدف مهم در برگزاری این مسابقات هستند، اشاره كرد: بنظر می رسد كه این آزمون ها و بازخوردهای آن فرصتی فراهم می آورد كه در جهت اصلاح روش های یاددهی و یادگیری در جریان آموزش های مهارتی گام برداریم كه استان هرمزگان به خوبی توانست دراین زمینه به ما كمك نماید.
به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، معاون آموزش متوسطه وزیرآموزش وپرورش اظهار داشت: باتوجه به حضور هنرجویان از سراسر كشور و فعالیت بسیار فشرده و سنگین این مسابقات، عزم استان هرمزگان برای برگزاری مطلوب و با كیفیت قابل قبول بسیار باارزش بود و به شایستگی از عهده این نقش برآمده اند.1398/11/15
22:30:46
5.0 / 5
4117
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , دانش آموز , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه