تولید برق با سلول خورشیدی حتی در شب!

تولید برق با سلول خورشیدی حتی در شب!

به گزارش پروژه آسان تحقیق جدیدی توضیح می دهد كه چگونه صفحات خورشیدی می توانند حتی در شب هم برق تولید كنند.مهندسین با تكنولوژی پنل های خورشیدی موجود تا به امروز نمی توانستند در شب هم انرژی تولید كنند. اما تحقیقات جدید نشان داده است می توان پانل هایی را طراحی كرد كه بتواند در تمام ساعات كار كنند. مطابق این مطالعه جدید، در شرایط بهینه این سلول های فتوولتائیك می توانند در شب یك چهارم انرژی تولید شده در روز را تولید كنند. برای رسیدن به این هدف، باید سلول های گرمایشی را تولید كرد كه می توانند انرژی تولید كنند. جایی كه تابش فروسرخ یا گرما سلول را ترك می كند و مقداری انرژی در این فرآیند بوجود می آورد.
سلولهای گرمایشی هم اكنون در زمینه های مختلفی مانند تبدیل انرژی هدر رفته استفاده می شوند.
Jeremy Munday، مهدنس برق می گوید: ما در این فكر بودیم كه اگر یكی از این دستگاه ها را به سمت آسمان نشانه بگیریم چه می شود؟ برای دستیابی به این اثر با اشعه مادون قرمز، ما به موادی متفاوت از صفحات معمولی خورشیدی و با میل به متمركز كردن نور مرئی نیاز داشتیم. قدم بعدی فهمیدن میزان تركیب مواد با الكترونیك به منظور تولید یك صفحه موثر بود كه بتواند از آسمان شب استفاده نماید.
به گفته Munday، یك سلول خورشیدی معمولی با جذب نور خورشید انرژی تولید می كند و سبب ظاهر شدن ولتاژ در داخل دستگاه می شود. در این سلول های جدید نور ساطع می شود و جریان و ولتاژ در جهت مخالف حركت می كنند و انرژی تولید می شود.

طبق محاسبات محققان، مزارع خورشیدی می توانند حداكثر ۵۰ وات انرژی در هر متر مربع و در شرایط ایده آل تولید كنند.
سالهای گذشته چنین سیستم مشابهی را از مهندسین دانشگاه استنفورد مشاهده كردیم كه از عدم تعادل گرما بین آسمان شب و زمین برای تولید برق استفاده می كرد. با این وجود یك راه طولانی برای پیشبرد صحیح این فناوری پیش رو است. sciencealert.com ۲۱۲۱

1398/11/29
14:53:45
5.0 / 5
4036
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه