تعداد فرهنگیان راه یافته به مجلس

تعداد فرهنگیان راه یافته به مجلس

به گزارش پروژه آسان معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: خیلی از مسائل در استانها قابل حل و فصل است و نباید به دغدغه نمایندگان مجلس تبدیل شوند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، قبل از ظهر امروز سعید اوحدی درگردهمایی مشترك معاونان و مدیران كل آموزش و پرورش استانها كه به صورت ویدئو كنفرانس برگزار شد، با تقدیر از فرهنگیان دست اندر كار یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار نمود: این دوره، نخستین انتخابات در چهل سال دوم انقلاب و در سخت ترین دوره تحریم ها انجام شد.
وی ادامه داد: در این دوره از انتخابات، میزان مشاركت مردم مهم و نوع انتخاب مردم متفاوت بود.
اوحدی اضافه كرد: در دوره گذار به سر می بریم برای اینكه تا سه ماه آینده كه مجلس جدید تشكیل می شود فرصتی برای برقراری تعامل با منتخبین است و این موصوع بسیار مهم و موثر است.
وی اظهار داشت: مدیران كل آموزش و پرورش استانها، تنها در چارچوب یك تعامل تنگاتنگ و مستمر با نمایندگان می توانند نقش آفرینی موثری داشته باشند.
معاون حقوقی و امور مجلس اشاره كرد: اشراف مدیران كل به قوانین مجلس و نقش كمیسیون های مختلف می تواند در حل مشكلات موثر باشد.
وی ادامه داد: برمبنای آمار بیشتر از ۴۲.۵ درصد مشاركت داشتیم كه نسبت به متوسط ده دوره قبل افت مشاركت داشتیم، بالاترین میزان مشاركت در انتخابات مجلس در سال ۷۵ بود كه ۷۱ درصد بود، ۱۱ نماینده به دور دوم كشیده شد ۲۷۹ نماینده در مرحله اول راه یافتند۸۰ درصد از منتخبین چهره های جدید هستند؛ ۷۸ درصد اصولگرا هستند؛ معادل۲۲۰ نفر منتسب به جریان اصولگرا و ۱۶ نفر معادل ۶ درصد اصلاح طلب و۱۱ درصد مستقل هستند.
اوحدی اشاره كرد: در میان راه یافتگان تعداد۳۲ فرهنگی معادل ۱۱ درصد به مجلس رفتند كه نقطه قوتی برای آموزش و پرورش است همین طور ۱۷ خانم، معادل ۶ درصد، ۳۱ روحانی معادل ۱۱ درصد وارد مجلس شدند. همین طور ۷۵ درصد اعضای كمیسیون آموزش و تحقیقات گرفتار تغییر شده است و این فرصتی است تا از فرهنگیان راه یافته در این كمیسیون استفاده گردد.
وی ادامه داد: برای تعامل با نمایندگان نقش مدیران كل استانها كلیدی و موثر است، پس وقت شناسی و برخورد بموقع با مسائل بسیار مهم است
معاون حقوقی و امور مجلس اظهار نمود: عملكرد مدیران كل استانها و تعامل با نمایندگان باید به شكلی باشد كه مكاتبات مستقیما به وزارتخانه نیاید و به مجلس نكشد بلكه در استانها حل شود.
به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی اظهار داشت: خیلی از مسائل نباید به سوالات نمایندگان تبدیل گردد پس شیوه نامه تعامل با نمایندگان به زودی به استانها ارسال می شود
اوحدی بر استفاده از ظرفیت های استانها و شهرستان ها اصرار كرد وگفت: باید بیشتر از قبل از این ظرفیت بهره مند شد و نمایندگان را در آئین های آموزش و پرورش مشاركت دهیم.
وی از آغاز سفرهای استانی خود در سال آینده خبرداد و اضافه كرد: كمیسیون اصل نود را جدی بگیرید و بموقع پاسخگو باشید نماینده ای را معرفی كنید و رویكرد جدیدی با نمایندگان در امتداد تحقق اهداف داشته باشیم.
منبع:

1398/12/09
14:26:51
5.0 / 5
3599
تگهای خبر: آموزش , آموزش و پرورش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه