پیگیری فوق العاده ویژه برای مشاغل آموزشی

پیگیری فوق العاده ویژه برای مشاغل آموزشی

پروژه آسان: معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از پیگیری فوق العاده ویژه برای مشاغل آموزشی اطلاع داد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، علی الهیار تركمن با اشاره به اینكه دولت در جهت برقراری عدالت و رفع تبعیض بین كاركنان، با افزایش۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات كشوری موافقت نمود، اظهار داشت: در خلال اجرای قانون مدیریت خدمات كشوری بعضی از دستگاه ها از تمام یا بخشی از این امتیازات بهره برده بودند، كه در این مرحله یا افزایشی نخواهند داشت و یا افزایش آنها كم خواهد بود.
وی ادامه داد: بعضی از دستگاه ها كه تابحال استفاده نكرده بودند رقم بیشتری به حقوقشان اضافه می شود و از این حیث همه كاركنان در دریافت ۵۰ درصد امتیازات برابر می شوند.
پیگیری فوق العاده ویژه برای مشاغل آموزشی
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع تصریح كرد: از آنجائیكه فوق العاده ویژه آیتمی است كه می تواند بین حقوق كاركنان اداری و آموزشی تفاوت ایجاد كند، مبحث فوق العاده ویژه مشاغل آموزشی را هم پیگیری می نماییم.
وی با اشاره به اجرای افزایش 50 درصدی فصل دهم قانون مدیریت خدمات كشوری، اظهار نمود: افزایش حقوق یا هر فوق العاده ای باید در قالب و بستر قانون خدمات كشوری باشد.
الهیار خاطرنشان كرد: در فصل دهم قانون خدمات كشوری میزان حقوق و مزایای یك كارمند مشخص می شود و یك مرتبه دولت در سال 94 فرهنگیان را رتبه بندی كرد و با مصوبه ای تحت عنوان رتبه بندی حرفه ای معلمان اجرا كرد و تحت عنوان یكی از آیتم های فصل دهم یعنی حق شغل، یك عددی را از 15 تا 50 درصد اضافه كرد. وقتی حرف از میانگین می شود حد وسط است و امكان دارد یك گروهی پایین تر یا گروهی بالاتر از میانگین باشند.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه در شرح حكم این معلمان، نام آن افزایش حق شغل حرفه ای گذاشته شد، اظهار داشت: در قانون مدیریت خدمات كشوری، 9 آیتم داریم كه یكی حق شغل است و دیگر هیچ پسوند و پیشوندی ندارد اما آن زمان به صورت رسمی حق شغل حرفه ای ابلاغ گردید.
ایشان در ادامه افزود: در سال 98 و با پیگیری هایی كه انجام شد دولت تصمیم گرفت برپایه آیتم های قانون مدیریت خدمات كشور، رتبه بندی حرفه ای معلمان را اعمال نماید و این دفعه به جای یك آیتم از فصل دهم، 3 آیتم از فصل دهم یعنی حق شغل، حق شاغل و فوق العاده شغل افزایش یافت.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش اذعان كرد: در ابتدا گفته شد كه هركس در رتبه بندی قبلی در هر رتبه ای قرار داشت، عینا به رتبه های جدید انطباق پیدا كند یعنی كسی كه در رتبه 5 بود عینا به رتبه 5 با افزایش ناشی از رتبه بندی جدید منتقل شد و رقمی بین350 تا یك میلیون تومان برای معلمان افزایش ایجاد كرد.
الهیار تصریح كرد: وقتی حرف از میانگین می شود حد وسط است و امكان دارد یك گروهی پایین تر یا گروهی بالاتر از میانگین باشند.
وی اظهار داشت: به عبارت دیگر وقتی می گوییم میانگین رتبه بندی 700 هزار تومان افزایش حقوق را نشان داده است به این مفهوم نیست كه حقوق همه فرهنگیان 700 هزار تومان رشد داشته است.
با اجرای فصل دهم برای همه فرهنگیان هیچ حقوقی از آنان كم نشد
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه برپایه مصوبه سال 98، رتبه بندی را انجام دادیم و همه اقدامات انجام شد، اظهاركرد: دولت تصمیم گرفت تا تمام آیتم های فصل دهم را ارتقا دهد و سازمان برنامه و بودجه بخشنامه ای به دستگاه ها ابلاغ كردند كه هركدام از كاركنان دولت كه امتیازات فصل دهم آنها كمتر از 50 درصد است و گرفتار تبعیض با كاركنان دیگر شده است به 50 درصد برسانیم.
وی ادامه داد: ما باید یك تصمیم اساسی می گرفتیم یا مانند سال 94 فقط رتبه بندی را برای معلمان ادامه می دادیم و یا اینكه پایه حقوق را درست می كردیم و به یك نقطه تثبیت می رساندیم در واقع بحث افزایشات فصل دهم را عملی می كردیم.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزیرآموزش و پرورش با اشاره به اینكه با اجرای فصل دهم برای همه فرهنگیان هیچ حقوقی از آنان كم نشد، اظهار داشت: فقط فاصله بین رتبه ها از بین رفت و همه كسانی كه زیر 50 درصد امتیاز بودند، آیتم هایشان ارتقا پیدا كرد و به عدد بالاتر رسید.
وی افزود: در نتیجه فاصله بین رتبه ها از بین رفت و فاصله ای هم بین نیروهای اداری وآموزشی صورت گرفت وآن هم به علت فوق العاده ویژه بود كه طبق قانون مختص به نیروهای اداری است و ما قانوناً نمی توانیم به نیروهای آموزشی فوق العاده ویژه پرداخت نماییم.
وی با اشاره به اینكه آیتم های دیگر مانند عائله مندی اولاد یا سختی كار، ضریبی از اینهاست، اظهار داشت: فوق العاده ویژه ضریبی از همه است و امكان دارد فردی براین اساس یك میلیون و 500 هزار تومان فوق العاده ویژه گرفته باشد.
الهیار بیان نمود: همه دستگاه های دولتی، بدون هیچ آزمونی امتیازات كاركنان خویش را به 50 درصد رساندند و اگر این كار را نمی كردیم معلمان نمی توانستند از حق و حقوق خود استفاده كنند همانطور كه در سال 94 صورت گرفت.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش افزود: در سال ۹۴ دولت در ابتدا برای آموزش و پرورش فوق العاده حرفه ای ایجاد كرد و چند ماه بعد، همین را برای سایر كاركنان فراهم نمود و امتیازات فصل دهم كاركنان دولت را به متوسط 35 درصد رساند و آن موقع تفاوت حقوق بین كاركنان آموزش و پرورش و سایر كاركنان دولت زیاد شد.
پرداخت ماهانه حقوق 4400 میلیارد تومان
وی با اشاره به اینكه حدود 450 میلیارد تومان بار مالی اجرای رتبه بندی و افزایشات فصل دهم هم حدود 650 میلیارد تومان است یعنی ماهانه 1100 میلیارد تومان می شود كه وارد حقوق كردیم و تخصیص آنرا از خزانه دریافت كردیم.
الهیار با اشاره به اینكه هم اكنون پرداخت ماهانه حقوق 4400 میلیارد تومان است كه قبلا 3300 میلیارد تومان بود، اظهار داشت: تعداد نیروهای آموزش و پرورش 880 هزار نفر است و اگر رقم 1100 میلیارد تومان را بر تعداد نیروهای آموزش و پرورش تقسیم نماییم، رقم یك میلیون و 500 هزار تومان می شود.
وی با اشاره به مصاحبه اخیر با رسانه ها تصریح كرد: در آنجا روی صحبت من، فرهنگیان بود و نه فقط معلمان و منظور از فرهنگیان همه كاركنان وزارت آموزش و پرورش شامل اداری، آموزشی و رسته های مختلف است.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش اذعان كرد: در آن مصاحبه گفتم كه میانگین حقوق یك میلیون و 500 هزار تومان افزایش داشته است و زمانی حرف از میانگین می زنیم یعنی یك عده پایین تر از این مبلغ هستند و آن افرادی كه اعتراض می كنند همان كسانی هستند كه رتبه شان بالاست و این افزایش شامل آنها نشده است.
الهیار خاطرنشان كرد: قبول داریم با این كار فاصله بین رتبه بندی برداشته شد ولی زمینه برای اجرای رتبه بندی از بین نرفته است. از جانب دیگر مطمئن باشید وقتی ضریب افزایش حقوق سال 99 بیاید، می بینید چگونه خویش را نشان داده است و یكساعت حق التدریس چگونه محاسبه می شود.
الهیار با اشاره به اینكه هم اكنون كه فاصله رتبه بندی از بین رفته است باید به سراغ اصلاح ضرایب رتبه بندی برویم، اظهار داشت: در این راستا پیشنهاد فوق العاده ویژه را برای نیروهای آموزشی مطرح كرده ایم كه درآن برپایه ضرایبی، فوق العاده ویژه به نیروهای آموزشی تخصیص دهیم و به نظرم برخی فرهنگیان نباید زود قضاوت كنند.
وی تصریح كرد: از سال 86 به این طرف كه قانون مدیریت خدمات كشوری آمد تابحال امتیازات فصل دهم به 50 درصد نرسیده است و همیشه پایین تر از كاركنان دولت بود و الان به 50 درصد رسیده است و ما از امكان و ظرفیتی كه داشتیم، استفاده كردیم.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه مصوبه رتبه بندی لغو نشده است، اظهار داشت: ما در تلاش هستیم فوق العاده ویژه برای نیروهای آموزشی شكل بگیرد و آن زمان تفاوت های حرفه ای مشخص می شود.
طبق گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، الهیار در انتها اظهار داشت: معلمان اعتماد كنند و صبور باشند تا بتوانیم فوق العاده ویژه نیروهای آموزشی را به سرانجام برسانیم.1398/12/17
14:44:42
5.0 / 5
3371
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه