وزیر آموزش و پرورش اعلام كرد

گسترش شبكه اجتماعی شاد طی 2 هفته آینده

گسترش شبكه اجتماعی شاد طی 2 هفته آینده

به گزارش پروژه آسان وزیر آموزش و پرورش با اعلان اینكه ایجاد شبكه اجتماعی «شاد» برای دانش آموزان جهش بزرگی در آموزش و پرورش شمرده می شود، اظهار داشت: امیدوارم بتوانیم در ضمن دو هفته آینده این سامانه را در تمام سطوح گسترش دهیم.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در پنجمین گردهمایی مشترك مدیران و معاونان ادارات كل آموزش و پرورش استانها با اعضای شورای معاونان كه به صورت ویدئو كنفرانس برگزارشد، با تبریك و تهنیت شروع سال جدید، اظهار نمود: از تلاش و زحمات همكاران در تمام سطوح كه در سال قبل انجام شده است قدردانی می كنم.
وزیر آموزش و پرورش اشاره كرد: در سطح آموزش و پرورش استانها برای تطبیق با شرایط جاری و توسعه آموزش های مبتنی بر اینترنت، خلاقیت و روش های آموزش و هم چنین انگیزه خوبی به وجود آمده است و بیشتر خانواده ها معتقدند كه كار آموزش با جدیت در حال پیشرفت است.
وی با اشاره به تغییرات محیطی در جوامع و تاثیر بر آن بر متغیرهای آموزشی، اظهار نمود: هر تغییر به همراه خود عناصری را می آورد و متغیرهایی را با خود می برد و هم اكنون با شیوع ویروس كرونا بر نظام آموزشی كشورها نیز اثراتی برجای گذاشته و شاید بزرگترین وقفه آموزشی در تاریخ آموزش مدارس جهان اتفاق افتاده است و بیش از ۷۰ درصد دانش آموزان جهان به سبب مقابله با این ویروس در تعطیلی هستند.
حاجی میرزایی اشاره كرد: هم اكنون ما در مقابل مسئولیت بزرگ و مهمی قرار گرفته ایم؛ چونكه ماموریت آموزش دانش آموزان در نسل جدید را بر عهده داریم؛ بنا بر این نباید اجازه دهیم كه این شرایط جدید كه محصول شیوع ویروس كرونا است؛ سبب وقفه در امر آموزش شود و باید روش های جایگزینی برای كلاس درس پیدا نماییم.
وزیر آموزش و پرورش با اعلان اینكه تغییرات با خود قدرت ها را جا به جا می كند، اظهار داشت: باید تلاش نماییم تا در زمانی كه این پدیده تمام می شود، چیزی كه برای ما به جا می گذارد شكل گیری یك فرصت باارزش برای استمرار یادگیری باشد.
ایشان سپس افزود: شاید صدها ساعت وقت افراد مختلف برای طراحی شبكه اجتماعی دانش آموزان صرف شده است و كاری كه در حال انجام می باشد بزرگترین خدمتی است كه بعد از انقلاب صورت خواهد گرفت چونكه گسترده و پرشمار است.
وزیر آموزش و پرورش با اعلان اینكه در حال افزایش سرمایه اجتماعی هستیم، اظهار داشت: ما نشان خواهیم داد كه مجموعه ای هستیم كه قدرت تطبیق سریع با شرایط جدید را داریم و این افتخاری بزرگ و پایدار برای نظام آموزش و پرورش خواهد بود.
حاجی میرزایی اذعان كرد: خوشبختانه در راه جدید از كشورهای دیگر عقب نیستیم و همراه كشورهای دیگر وارد میدان عمل شده ایم و امیدوارم با كوشش های كه انجام شده مجموعه ما مجموعه ای سرآمد باشد.
وی با اعلان اینكه در حال خلق عرصه ای هستیم تا ارائه خدمات را در فضای اینترنت فراهم نماییم، اظهار داشت: هرچند كه این شبكه جریان آموزش را استمرار می بخشد اما ظرفیت ها و قابلیت های فراوان دیگری هم دارد كه می تواند در اختیار مخاطبانش قرار دهد.
وزیرآموزش و پرورش اضافه كرد: این بستر آماده ارائه خدمات برخط خوبی از محتواهای آموزشی به مخاطبانش است و همین طور این بستر می تواند شبكه بزرگ فراگیری را از سطح ستاد تا سطح ۱۵میلیون دانش آموز فراهم آورد.
حاجی میرزایی با اعلان اینكه شبكه اجتماعی «شاد» عدالت آموزشی و كیفیت آموزشی را ارتقا داده و ما می توانیم نظارت های كیفی را نیز دراین شبكه بهبود بخشیم، اشاره كرد: این سامانه این امكان را فراهم می آورد تا در كنار دسترسی به آموزش برابر، دسترسی به آموزش با كیفیت نیز فراهم گردد.
وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: این شبكه امكان آنرا دارد كه بر طبق سند تحول بنیادین محیط یادگیری متنوعی را در اختیار دانش آموزان قرار دهد.
حاجی میرزایی اذعان كرد: باید با كنش بزرگی، همت و تلاش به میدان عمل بیاییم و امروز همه همكارانم در سطح كشور را به یك جوشش و مجاهدت بزرگ دعوت می كنم؛ چونكه این كار یك كار اداری نیست كه فقط با ابلاغ بخشنامه شدنی باشد بلكه باید تا آخرین لحظه و نقطه كار برای اطمینان از انجام دادن با كیفیت آن پیش برویم.
وزیرآموزش و پرورش با اعلان اینكه ایجاد شبكه اجتماعی «شاد» برای دانش آموزان جهش بزرگی در آموزش و پرورش شمرده می شود، اظهار داشت: در ستاد ملی مبارزه با كرونا گزارشی ارائه دادم كه حتی بعد از بازگشایی مدارس آموزش ها بر بستر فضای مجازی استمرار پیدا كند و خوشبختانه در متن مصوبه از طرف رئیس جمهور برآن تاكید گردیده است.
حاجی میرزایی اشاره كرد: امیدوارم بتوانیم در ضمن دو هفته آینده این سامانه را در تمام سطوح گسترش دهیم.
وی با اعلان اینكه دراین مسیر محتاج خلاقیت ها، توانمندی ها، شایستگی ها، مسئولیت پذیری ها و میزان تعهد همكاران در تمامی سطوح برای اجرای مطلوب این شبكه هستم؛ اشاره كرد: همانند گذشته معلمان و مدیران مدارس باید در شرایط امروز كشور بعنوان بهترین الگوی مرجع جامعه، پیشگام همه بخش های كشور باشند.
وزیر آموزش و پرورش اشاره كرد: تلاش معلمان ایرانی برای زنده نگه داشتن جریان آموزش كم نظیر است. با راه اندازی سیستم ارتباط مجازی معلم-دانش آموز برای نخستین بار این تهدید را به فرصت تبدیل خواهیم كرد.
وزیر آموزش و پرورش اشاره كرد: از مشاركت خانواده ها كه در زمان پخش برنامه های آموزشی از رسانه ملی و فضای مجازی، وزارت آموزش و پرورش و جریان آموزش دانش آموزان را همراهی كردند، قدردانی می كنم.
به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش حاجی میرزایی درانتها اظهار داشت: اگر امروز پزشكان تلاش می كنند تا سلامت را به جامعه برگردانند آموزشی و پرورشی ها باید در شرایط امروز كشور بعنوان نماد فرهنگی جامعه و بهترین الگوی مرجع جامعه پیشگام همه باشیم و نشان دهیم كه آموزش و پرورش شایسته و چابك است و به سرعت شرایط جدید را درك كرده و متناسب با آن قدم بر می دارد.
منبع:

1399/01/06
21:19:57
5.0 / 5
3140
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه