جمع آوری كلاس های خشت و گلی از مدارس سیستان و بلوچستان

جمع آوری كلاس های خشت و گلی از مدارس سیستان و بلوچستان

به گزارش پروژه آسان رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس از اختصاص بیشترین اعتبارات مصوب ردیف های دولتی در سال ۹۸ به استان سیستان و بلوچستان اطلاع داد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، مهراله رخشانی مهر در دیدار با آیت الله مصطفی محامی، نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان به اقدامات صورت گرفته در سال ۹۸اشاره و اظهار نمود: استان سیستان و بلوچستان به لحاظ سرانه فضای آموزشی جایگاه مناسبی ندارد و طی دو سال گذشته عزم ما بر این بود که تا حدودی این فاصله ها را کمتر نماییم به صورتی که در طول سال ۹۸بیشترین اعتبارات مصوب ردیف های دولتی را به استان سیستان و بلوچستان اختصاص دادیم.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با اشاره به اینکه با افزایش اعتبارات توانستیم همه پروژه های نیمه تمام را فعال نماییم، اظهار نمود: استان سیستان و بلوچستان در جذب منابع خیرین مدرسه ساز جزو استان های برتر کشور بوده است و سال قبل در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز رتبه سوم جذب تعهدات خیرین را به خود مختص کرده است.
وی تصریح کرد: امیداوارم با حفظ روند رو به رشد اعتبارات دولتی و همینطور حضور خیرین مدرسه ساز در استان سیستان و بلوچستان شاهد رفع مشکلات فضاهای آموزشی استان باشیم.

جمع آوری کلاس های خشت و گلی از مدارس استان سیستان و بلوچستان
رخشانی مهر اضافه کرد: در چند حوزه خاص به صورت ویژه برای استان سیستان و بلوچستان هدف گذاری کردیم، یکی جمع آوری مدارس خشتی و گلی از استان بود که این مهم در سال ۹۸انجام شد و خوشبختانه پرونده کلاس های خشتی و گلی در استان سیستان و بلوچستان و در کشور بسته شد.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس به جمع آوری بخاری های نفتی از کلاس های درس اشاره نمود و اظهار داشت: بیشترین بخاری های نفتی را در مدارس استان سیستان و بلوچستان داشتیم. به همین دلیل۱۰۰میلیارد تومان اعتبار نقدی در سال ۹۸برای این مورد در نظر گرفتیم و تعداد قابل توجهی از بخاری های نفتی جمع آوری شد.
وی ادامه داد: به جهت اینکه جمع آوری بخاری های نفتی سرعت بیشتری بگیرد از استان های خراسان رضوی و تهران بعنوان استان های معین استفاده خواهیم کرد و تا آخر سال ۹۹ بخاری های نفتی از کلاس های درس استان سیستان و بلوچستان جمع آوری خواهد شد.
رخشانی مهر به روند افزایشی تحویل کلاس درس در سال های اخیر اشاره نمود و اضافه کرد: سال های نودوشش۷۷۰، سال نودو هفت۷۴۲و سال نودوهشت ۱۰۱۲ کلاس درس در استان سیستان و بلوچستان افتتاح و به بهره برداری رسید که نشان دهنده تزریق اعتبارات به استان و فعال شده پروژه های نیمه تمام است.

تخصیص اعتبار ۱۵میلیارد تومانی برای مناطق سیل زده
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با اشاره به وقوع سیل در جنوب استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: پس از وقوع سیل چندین پروژه شروع شد که از پیشرفت فیزیکی قابل توجهی برخوردار می باشند، همینطور از محل اعتبارات دولتی ۱۵میلیارد تومان اعتبار نقدی به این مناطق تخصیص داده شد و تجهیزات آموزشی و کانکس به اندازه کافی تهیه و به مناطق سیل زده ارسال شد.
وی اظهار داشت: علاوه بر این اقدامات حدود ۱۰۰میلیارد تومان تعهد خیرین مدرسه ساز برای مشارکت در ساخت مدرسه را داشتیم که معادل این رقم را هم از بخش دولتی تأمین خواهیم کرد که امیدواریم بخشی از مشکلات منطقه در بحث فضاهای آموزشی مرتفع شود.
در ادامه آیت الله محامی نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان هم در این دیدار ضمن اشاره به اهمیت تعلیم و تربیت و تأمین زیرساخت های لازم برای آموزش و پرورش اظهار نمود: با عنایت به فاصله معنادار استان در خیلی از شاخص ها با میانگین کشوری، همت جهادگونه و تلاش مضاعف از جانب مسئولین برای جبران این عقب ماندگی نیاز است.
امام جمعه زاهدان، افزایش جمعیت در استان را یکی از عوامل عدم تعادل بین فراهم نمودن امکانات با نیازهای موجود عنوان نمود و اظهار داشت: باید از ظرفیت کم نظیر خیّرین و مشارکت همه جانبه آنان در حوزه های مختلف بخصوص راه اندازی فضاهای آموزشی بهره برد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، او در آخر فعالیت در جبهه فرهنگی را نیازمند خدمتی صادقانه و شبانه روزی دانست و از مجموعه فعالیتهای سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در مورد تأمین و تجهیز فضاهای آموزشی استان قدردانی کرد.1399/02/05
13:45:25
5.0 / 5
2991
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه