ساعت كاری معلمان در طول فعالیت یكماهه مدارس چگونه خواهد بود؟

ساعت كاری معلمان در طول فعالیت یكماهه مدارس چگونه خواهد بود؟

به گزارش پروژه آسان معاون وزیر آموزش و پرورش با تاكید بر اینكه حضور دانش آموزان در هیچ كدام از كلاس های درس همچون كارگاه های عملی هنرستانی ها در این یك ماه الزامی نیست، درباره ساعت كاری معلمان و حضور آنها در مدرسه اظهار داشت: ساعت حضور مانند قبل است و هر معلمی در ساعت برنامه درسی خودش در مدرسه حضور می یابد.


مهرزاد حمیدی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه پروتکل بهداشتی طی آخرین بررسی ها با وزارت بهداشت طی دو روز گذشته نهایی و ابلاغ گردید اظهار نمود: مواردی نظیر رعایت فاصله گذاری اجتماعی، عدم حضور افراد دارای بیماری های زمینه ای و مستثنی شدن مدارس استثنایی و پیش دبستانی ها برای بازگشایی در این پروتکل قید شده است.
وی درباره بودجه لازم برای ضدعفونی و گندزدایی مدارس هم اظهار داشت: ۱۰۰ میلیارد تومان برای استان ها بدین منظور ارسال کرده بودیم و وسایلی خریداری شده بود و در اختیار مدارس قرار داده می شود. خود استان ها هم از محل منابع استانی هزینه ای را برای این کار پیشبینی کرده اند.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه طبق مصوبه ستاد مقابله با کرونا، ورود دانش آموزان به مدرسه داوطلبانه است و خدمات آموزشی در جهت رفع اشکال عرضه می شود اظهار داشت: معلم ها در مدرسه حضور دارند و اگر دانش آموزی در فرآیند آموزش گرفتار مشکل باشد به مدرسه رفته و سوالش را می پرسد تا اشکالش رفع گردد.
حمیدی در پاسخ به اینکه آیا دانش آموزان فنی و کاردانش برای برگزاری کارگاه های عملی موظف به حضور در مدرسه هستند؟ اظهار داشت: خیر، هیچ کدام از کلاس ها الزامی نیست. البته مشکل کارگاه های عملی کمتر است چون تعداد دانش آموزان بالا نیست. اما در همین مورد هم اگر لازم بود مطالب و سرفصلی در کارگاه برای دانش آموزان توضیح داده شود، این اتفاق می افتد اما در نهایت الزامی به حضور نیست.
وی در پاسخ به پرسشی درباره ساعت کاری معلمان و حضور آنها در مدرسه اظهار داشت: ساعت حضور مانند قبل است و هر معلمی در ساعت برنامه درسی خودش در مدرسه حضور می یابد.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش درباره اینکه آیا تب سنجی و غربالی در ابتدای ورود به مدرسه صورت می گیرد؟ اظهار داشت: در پروتکل نوشته شده که اگر دانش آموز دارای علایم است والدین او را نفرستند و اگر مدرسه علائمی مشاهده کرد مانع حضور شود.1399/02/24
15:54:49
5.0 / 5
2613
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه