خودرو های تسلا می توانند علایم و چراغ های راهنمایی رانندگی را ببینند

خودرو های تسلا می توانند علایم و چراغ های راهنمایی رانندگی را ببینند

پروژه آسان: تسلا در حال ارائه یك به روزرسانی نرم افزاری برای بعضی از تازه ترین خودرو های خود است. این خاصیت كه سالیان زیادی است مدیرعامل تسلا یعنی ایلان ماسك آنرا وعده داده بود، به خودرو ها اجازه می دهد چراغ ها و علایم راهنمایی را ببینند و به آنها پاسخ دهند.این به روزرسانی فقط در اختیار صاحبان خودروهایی قرار می گیرد که وسایل آنها به کامپیوتر نسل سوم تسلا مجهز است و از حالت خودران پشتیبانی می کند و با نام Hardware 3 شناخته می شوند. کمپانی تسلا سال قبل نصب این کامپیوتر را بر روی تمامی وسایل خود شروع کرد و صاحبان خودرو جهت استفاده از سیستم تمام خودران که این خصوصیت جدید تسلا را در برمیگیرد، باید مبلغی را پرداخت کنند.

در صورت فعال شدن این ویژگی، سیستم خودرو را به آرامی هنگام مواجه با چراغ راهنمایی و تابلو ایست نگه می دارد. سپس راننده باید پایه خودران (Autopilot) را بکشد یا پدال گاز را فشار دهد تا خودرو به مسیر ادامه خود دهد حتی اگر چراغ سبز باشد. تسلا همینطور خاطر نشان می کند که حالت خودران نمی تواند تماما به جای راننده عمل کند و این خصوصیت هم امکان دارد برای تمامی تقاطع ها عملی نباشد. بعنوان مثال در گذرگاه های راه آهن یا عابرین پیاده این خصوصیت کار نخواهد کرد.

تسلا خاطرنشان می کند که این خصوصیت های جدید در حالت آزمایشی و بتا هستند و امکان دارد گاهی کند شوند. با گذشت زمان این سیستم هم بهبود پیدا می کند. این سیستم امکان دارد در شرایط دشوار مانند حضور عابرین پیاده، باران و نور مستقیم به درستی کار نکند. بنابراین تسلا از رانندگان می خواهد تا توجه زیادی داشته باشند و در صورت نیاز اقدامات لازم همچون ترمزگیری را انجام دهند.

ایلان ماسک مدت ها است وعده داده است که وسایل نقلیه تسلا یک روز قادر به رانندگی در هر شرایطی خواهند بود. اما با وجود فروش خودروهایی با نام "تمام خودران" هیچ کدام از خودرو های تسلا قادر به انجام چنین کاری نیستند و آن مبلغی که خریداران هنگام خرید پرداخت می کنند در واقع برای چنین خصوصیت هایی است.
theverge.com ۲۱۲۱


منبع:

1399/03/05
22:28:58
5.0 / 5
3024
تگهای خبر: كامپیوتر , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه