در سال ۹۸ نسبت به ۹۷ ثبت شد

افزایش ۲۰ درصدی تورم تولیدكننده مرغداری های صنعتی

افزایش ۲۰ درصدی تورم تولیدكننده مرغداری های صنعتی

پروژه آسان: شاخص قیمت تولیدكننده محصولات مرغداری های صنعتی كشور در سال ۱۳۹۸ به عدد ۴۸۹.۲۰ رسید كه ۱۹.۳۶ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.به گزارش پروژه آسان به نقل از مهر، شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری های صنعتی کشورسال۱۳۹۸ (۱۰۰=۱۳۹۰) از طرف مرکز آمار ایران منتشر گردید.
شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری های صنعتی کشور در سال ۱۳۹۸ به عدد ۴۸۹.۲۰ رسید که معادل ۱۹.۳۶ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است. شاخص مرغداری های صنعتی نسبت به فصل مشابه سال قبل به جز فصل زمستان بقیه فصول با افزایش روبه رو بوده و بیشترین افزایش شاخص نسبت به فصل مشابه سال قبل مربوط به فصل بهار (۵۶.۳۰) و کمترین آن مربوط به فصل زمستان (۷.۰-) درصد بوده است. شاخص مرغداری های صنعتی نسبت به فصل قبل برای فصل های بهار و زمستان با کاهش و دو فصول دیگر با افزایش همراه بوده و بیشترین افزایش نسبت به فصل قبل در فصل تابستان و معادل ۱۱.۸۷ درصد است. همین طور بیشترین کاهش نسبت به فصل قبل در فصل بهار معادل ۱۸.۹۳ درصد بوده است.
در سال ۱۳۹۸ متوسط شاخص قیمت در بیشتر استانها به جز استان قم نسبت به سال ۹۷ با افزایش روبه رو بوده اند. بطوریکه بیشترین افزایش شاخص (نرخ تورم) را استان سیستان و بلوچستان با ۵۸.۷۲ درصد داشته است. شاخص استان قم در سال ۱۳۹۸ نسبت به سال قبل با کاهشی معادل ۳.۲۷- درصد روبه رو بوده است.
مرغ
در سال۱۳۹۸ شاخص گروه مرغ به ۵۶۵، ۶۵ واحد رسید که در مقایسه با سال قبل ۲۲.۴۱ درصد افزایش یافته است. این در حالیست که شاخص مذکور در سال قبل افزایشی معادل ۵۹.۴۱ درصد داشته است. همه اقلام این گروه شامل پولت، مرغ گوشتی و جوجه یک روزه به ترتیب ۱۹.۶۴، ۲۱.۲۵ و ۲۵.۴۸ درصد نسبت به سال قبل افزایش قیمت داشته اند.
تخم مرغ
در سال ۱۳۹۸ شاخص گروه تخم مرغ به ۳۲۰.۷۰ واحد رسیده که در مقایسه با سال قبل ۶.۷۹ درصد افزایش یافته است. این در حالیست که شاخص مذکور در سال قبل افزایشی معادل ۳۲.۶۵ درصد داشته است. شاخص تخم مرغ خوراکی در سال ۹۸ نسبت به سال قبل ۲.۲۱- درصد کاهش و شاخص تخم مرغ نطفه دار معادل۱۶.۶۰ درصد افزایش یافته است. همین اطلاع برای این اقلام در در سال ۹۷ به ترتیب معادل ۳۶.۶۸ و ۲۸.۵۲ درصد بوده است.
سایر
این گروه شامل کود است که در سال ۱۳۹۸ شاخص آن به ۱۵۹۹.۸۷ رسیده که در مقایسه با سال قبل ۶۹.۴۶ درصد افزایش یافته است. افزایش شاخص مذکور در سال ۱۳۹۷ معادل ۷.۷۹ درصد بوده است. شاخص مذکور در تمام فصول سال نسبت به فصل مشابه سال قبل با افزایش روبه رو بوده و بیشترین افزایش در فصل پاییز و معادل ۷۹.۲۹ درصد بوده است.


منبع:

1399/03/11
13:33:45
5.0 / 5
2739
تگهای خبر: شاخص , صنعت , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه