شمار دانش آموزانی كه همزمان از چند شبكه اجتماعی آموزش دیدند

۲۰ درصد دانش آموزان به ابزارهای ارتباطی دسترسی ندارند

۲۰ درصد دانش آموزان به ابزارهای ارتباطی دسترسی ندارند

به گزارش پروژه آسان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش بیان اینكه از 84 درصد دانش آموزانی كه در شبكه شاد مشغول آموزش بودند 64 درصد در شبكه های اجتماعی دیگر نیز در حال آموزش بودند، اظهار داشت: ارزیابی ها نشان داد كه آموزش در فضای مجازی در یادگیری موثر بوده است و این سیاست را دنبال خواهیم كرد.به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، علیرضا کمریی در نشست مشترک وزیر آموزش و پرورش و معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با مدیران استارت آپ های آموزشی که در اردوگاه باهنر برگزار شد، با اعلان اینکه از ۸۴ درصد دانش آموزانی که در شبکه شاد مشغول آموزش بودند ۶۴ درصد در شبکه های اجتماعی دیگر نیز در حال آموزش بودند، اظهار داشت: ارزیابی ها نشان داد که آموزش در فضای مجازی در یادگیری موثر بوده است و این سیاست را دنبال خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: در حوزه شبیه سازی و «سیمولیشن» به دنبال ایجاد کارگاه هایی هستیم که موقعیت یادگیری را ایجاد کند. در شرایط کرونا آموزش کارگاهی در دنیا تعطیل شد.

کمریی همین طور به کوشش های فردی توسط یادگیرنده اشاره نمود و اظهار داشت: بیش از آنکه انتقال دهنده یک طرفه آموزش باشیم باید موقعیت آموزش دوطرفه را فراهم نماییم. هرچه قدر تعلیم و تربیت، تعاملی و دوطرفه باشد خودمان را به آموزش و تعلیم و تربیت رسمی و غایی نزدیک کرده ایم.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اعلان اینکه آموزش و پرورش نیازمند برنامه های نظارت پذیر است، اظهار داشت: آموزش و پرورش اهداف و ماموریت های خودش را دارد و ارائه دهندگان خدمات ضمن نوگرایی باید به تعلیم و تربیت بومی و اسلامی هم توجه داشته باشند.

وی خطاب به مدیران استارت آپ های آموزشی اظهار داشت: بااینکه نظریه های یادگیری پشتوانه کارهای ماست اما متناسب با تعلیم و تربیت بومی و آموزه های خودمان عمل می نماییم همین طور نباید قواعد و اهداف قابل ارائه در آموزش عالی را با آموزش و پرورش یکی بدانیم برای اینکه در آموزش و پرورش یک حق است اما در آموزش عالی یک امتیاز است. رسانه های مجازی با هرکیفیتی در تعلیم و تربیت رسمی یک مکمل است و جایگزین معلم نمی گردد.

منبع:

1399/03/18
21:44:29
5.0 / 5
2409
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه