آگهی پلیس در مورد كلاهبرداری در پوشش فروش سوالات امتحانی

آگهی پلیس در مورد كلاهبرداری در پوشش فروش سوالات امتحانی

پروژه آسان: رئیس پلیس فتای تهران بزرگ نسبت به كلاهبرداری از دانش آموزان و دانشجویان در پوشش فروش سوالات امتحانی آگهی داد.


سرهنگ داوود معظمی گودرزی در گفت و گو با ایسنا، درباره احتمال کلاهبرداری از دانش آموزان و دانشجویان در پوشش فروش سوالات اظهار داشت: همه ساله در روزهای امتحانات افراد سودجو با بهانه هایی مانند فروش سوالات امتحان و دارا بودن پاسخنامه و... مبادرت به کلاهبرداری از بعضی از دانش آموزان و دانشجویان می کنند؛ امسال نیز باتوجه به شرایط ناشی از کرونا و افزایش ارتباطات آنلاین احتمال اینکه افراد سودجو بخواهند مبادرت به کلاهبرداری به بهانه مشابه کنند وجود دارد.

وی افزود: در همین راستا آگهی ما به تمامی دانش آموزان و خانواده های آنان و نیز دانشجویان این است که به هیچ عنوان فریب چنین ادعاهایی را نخورند، چونکه اساسا احتمال نشت سوالات امتحان چه امتحانات حضوری و چه امتحانات مجازی وجود ندارد و افرادی هم که چنین ادعایی کنند، ادعایشان کذب است.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ اضافه کرد: گاهی افراد سودجو با طراحی سایتی و قراردادن لینکهای فروش سوالات امتحانی مبادرت به هدایت کاربران به صفحات جعلی و فیشینگ کرده و حساب بانکی کاربران را خالی می کنند.

گودرزی افزود: همین طور در مواردی دیگر نیز افراد سودجو مبادرت به انتشار فایلهایی در فضای مجازی کرده و ادعا می کنند که حاوی سوالات امتحانی است، اما این فایلها در واقع حاوی بدافزار بوده و بعد از دانلود و اجرا، اطلاعات شخصی کاربران را به سرقت می برد.

وی با اعلان اینکه در سالهای اخیر برخی از این افراد دستگیر شدهاند، اظهار داشت: همچنان هم درصورت رویت، پلیس با چنین مواردی برخورد خواهدنمود پس درخواست ما از شهروندان این است که موارد مشکوک را به پلیس فتا گزارش دهند.

منبع:

1399/03/31
15:10:19
5.0 / 5
2773
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه