رفع مشكلات بوستان ایرانیان توسط شهرداری

رفع مشكلات بوستان ایرانیان توسط شهرداری

به گزارش پروژه آسان رئیس كمیته معماری و طرحهای شهری شورای شهر تهران با اشاره به مشكلات پیش روی ساخت بوستان ایرانیان اظهار داشت: شهرداری تهران باید در سطح وسیع تری مشكلات و موانع قانونی راه اندازی این بوستان را رفع كند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، علی اعطا بامداد امروز در بازدید چند ساعته اش که از منطقه ۱۹ با موضوع کورهپزخانههای خلازیر انجام شد با بیان این که بهانه بازدید امروز ما انتشار اخباری از وضعیت نامناسب کورههای آجرپزی بود اضافه کرد: اطلاعات کسب شده نشان میدهد که وضعیت تونلهای زیرکورهها خوب نیست و محلی برای انواع آسیبهای اجتماعی شده است.
وی با بیان این که درحالی وضعیت تونلهای زیر کورههای آجرپزی نامناسب است که مصوباتی در دوره چهارم شورای شهر در خصوص تبدیل این اراضی به یک بوستان فرا منطقهای داشتیم اظهار داشت: با وجود آن که سالها از مصوبه شورای شهر در مورد تبدیل این اراضی به بوستان بزرگ ایرانیان میگذرد اما اقدامی دراین خصوص صورت نگرفته و بنظر می رسد که این عدم اقدام جدایی از مسائل مالی و بودجه به یک سری اختلاف نظر و اختلاف دیدگاه نیز بر میگردد که این اختلاف نظرها باعث شده که هیچ تصمیمی در مورد این اراضی گرفته نشود.
وی با بیان این که این اختلاف دیدگاه و نظرها در مورد زمین های این منطقه در داخل شهرداری نیز وجود دارد اظهار نمود: ممکنست همین حالا معاونت فرهنگی نسبت به معاونت خدمات شهری دیدگاه متفاوتی داشته باشد و بنظر می رسد مشکل عدم تبدیل این اراضی به بوستان ایرانیان تنها به مسائل اعتبارات و بودجه بر نمی گردد.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص مقایسه بوستان ایرانیان که سالها رها شده و پادگان ۰۶ که شهرداری با جدیت آنرا دنبال می کند اظهار داشت: پادگان 06 نیز اگر قرار بود با پول شهرداری پیش برود اساسا به مشکل می خورد و حالا شهرداری در تلاش است که فاز اول بوستان ایرانیان که ۱۴ هکتار است را به سرانجام برساند.
سخنگوی شورای شهر تهران در واکنش به سخنانی در خصوص این که در این اراضی معتادان و افراد بی خانمانی زندگی می کنند که در طراحیهای این بوستان به این افراد توجه نشده است اضافه کرد: تنها ذینفعان این اراضی افراد بی خانمان نیستند بلکه باید نگاهمان را فراتر ببریم و بببینیم که سرانه فضای سبز در این منطقه به شدت کم است و این در حالیست که در این منطقه ۳۰۰ هزار نفر زندگی می کنند و اساسا این افراد حق برشهر بیشتری دارند.
او همینطور با اشاره به اوقافی بودن بخش زیادی از این بوستان ۱۸۰ هکتاری اظهار نمود: منع قانونی ایجاد این پارک را نباید نادیده گرفت و بنظر می رسد که هم معاونت شهرسازی و هم اداره کل حقوقی شهرداری باید با تحرک بیشتر وارد شود و از دوستانمان در منطقه ۱۹ نیز می خواهیم تا با کمک رسانهها مطالبات خودرا با قدرت بیشتری پیگیری کنند.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، دراین بازدید که توکلی شهردار منطقه ۱۹ نیز حضور داشت از منطقه خلازیر، بوستان ایرانیان، کوره های آجر پزی و محل تجمع معتادان بی خانمان بازدید به عمل آمد.
منبع:

1399/04/04
19:40:34
5.0 / 5
2304
تگهای خبر: اجتماعی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه