آغاز ثبت نام كتاب درسی كلاس اولی ها از فردا

آغاز ثبت نام كتاب درسی كلاس اولی ها از فردا

به گزارش پروژه آسان ثبت سفارش اینترنتی كتاب های درسی پایه های ورودی اول، هفتم و دهم از فردا، یكشنبه (هشتم تیرماه) شروع می شود.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، مهلت ثبت نام کتاب درسی میان پایه دوم تیرماه به اتمام رسید و ثبت نام کتاب درسی پایه های ورودی اول، هفتم و دهم از فردا شروع می شود.
ثبت نام از راه ورود به سامانه www.irtextbook.ir یا www.irtextbook.com انجام می شود.
طبق اعلام سازمان پژوهش، با عنایت به شرایط پیش آمده و وضعیت فعلی واحدهای آموزشی تلاش شده تا از شیوه های منعطف برای ثبت سفارش کتاب های درسی استفاده گردد. در این راستا دانش آموزان می توانند از راه یکی از دو شیوه فردی یا گروهی نسبت به سفارش کتاب های درسی اقدام کنند؛ در شیوه فردی والدین دانش آموزان می توانند با رفتن به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی بخش سفارش دوره ای دانش آموزان و پرداخت الکترونیکی هزینه، بسته آموزشی مورد نیاز خویش را سفارش دهند.
در شیوه گروهی مدیران مدارس از راه سامانه سناد به بخش سفارش گروهی کتاب های درسی سامانه مذکور مراجعه نموده و به صورت جمعی نسبت به سفارش کتاب های درسی اقدام می کنند.
در شیوه نامه ثبت سفارس کتاب های درسی آمده است که مدارس موظف می باشند هرچه زودتر با ورود به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی، نسبت به ثبت سفارش گروهی کتاب های درسی دانش آموزان اقدام و از ارجاع دانش آموز یا اولیای او به کافی نت ها پرهیز کنند.
دانش آموز یا اولیای دانش آموز صرفا موظف به پرداخت هزینه کتاب درسی برابر با قیمت پشت جلد (ثبت شده در سامانه) است و دریافت هرگونه وجه اضافی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد. قیمت کتاب های درسی در دوره ابتدایی برای پایه اول ۲۴ هزار تومان و برای پایه ششم ابتدایی ۳۴ هزار و ۵۰۰ تومان است.
قیمت کتب در دوره متوسطه اول هم از ۴۹ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۵۹ هزار و ۵۰۰ تومان متغیر است. در دوره متوسطه دوم به علت تکثر رشته ها قیمت کتاب های درسی متفاوت می باشد اما بعنوان مثال عموما در شاخه نظری قیمت ها از ۵۲ هزار تا ۷۱ هزار تومان تعیین شده است.
منبع:

1399/04/07
14:20:11
5.0 / 5
2207
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه