مدیرعامل آبفای استان تهران خبر داد

راه اندازی تصفیه خانه های محلی در مناطق تهران

راه اندازی تصفیه خانه های محلی در مناطق تهران

مدیرعامل آبفای استان تهران از راه اندازی تصفیه خانه های محلی در مناطق تهران آگاهی داد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، دستیاری در آئین مبادله تفاهم نامه ساخت تصفیه خانه فاضلاب خرگوش دره منطقه ۲۲ میان شهرداری تهران و شرکت آب و فاضلاب استان تهران اظهار داشت: امروز میان شهرداری تهران و آب و فاضلاب مسئله حل نشده ای وجود ندارد. مسائلی که پیش تر در دادگاه ها مطرح شده بود و وقت زیادی از مسئولین را می گرفت، امروز حل و فصل شده و در تفاهم نامه ای مقرر شد مسائل در کمیته ای مشترک مطرح و حل و فصل شود تا از طرح مشکلات در دادگاه ها خودداری نماییم.
وی ادامه داد: به حمدلله بحث پساب در تهران در حال حل و فصل شدن است نگرانی که بعد از اجرای فاضلاب در تهران و در موضوع آب های زیرزمینی وجود دارد این است که عدم اجرای فاضلاب در آینده مشکلات زیست محیطی به همراه دارد و در شرایطی که ۸۵۰ میلیون متر مکعب در شهر تهران برداشت از آب های زیرزمینی است، ۴۵۰ میلیون متر مکعب از چاه های جذبی است. پس بعد از اجرای فاضلاب نمی توانیم این میزان آب را برداشت نماییم.
وی افزود: هم اکنون شهرداری تهران برای آبیاری فضای سبز ۷۰ تا ۸۰ میلیون متر مکعب از منابع آب زیرزمینی استفاده می نماید و مابقی نیز از محل پساب های تصفیه شده تامین می شود. پس امروز نخستین گام عملی در منطقه خرگوش دره برای تامین آب از محل پساب تصفیه شده برداشته شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر کوشش برای حل مشکل تامین آب در منطقه ۴ نیز اظهار داشت: در جهت تامین آب برای آبیاری فضای سبز از محل پساب ها در منطقه ۴ با معاونت خدمات شهری جلسات مختلفی داشتیم. امروز این تفاهم نامه برای منطقه ۲۲ منعقد شد و امیدواریم با کمک شهرداری برای منطقه ۴ نیز این امر محقق شود. ما در نظر داریم تصفیه خانه ها به صورت محله ای راه اندازی شود و پساب آن نیز در همان منطقه استفاده گردد تا بدین سان از استفاده آب خام برای آبیاری فضای سبز جلوگیری نماییم.
بختیاری تصریح کرد: بالای ۹۰ درصد از شبکه فاضلاب تهران به جز مناطق ۲۲ و ۲۱ اجرا شده و با در نظر گرفتن این دو منطقه ۷۸ درصد این پروژه اجرایی شده، بدون شک راه اندازی ۶۸۰۰ کیلومتر شبکه فاضلاب در شهری همچون تهران کار بسیار بزرگی است. در بهمن ماه امسال نیز تصفیه خانه فیروزبهرام به بهره برداری می رسد که بدین سان حدود دو میلیون و ۱۰۰ نفر از شهروندان تهرانی تحت پوشش قرار می گیرند.
وی افزود: تصفیه خانه خرگوش دره در منطقه ۲۲ از تصفیه خانه های چهارگانه غرب تهران است که با همکاری شهرداری مراحل سختی همچون جانمایی آن انجام شده، ما تصفیه خانه های کلان را به سمت راه اندازی تصفیه خانه های محلی سوق دادیم که تمام پساب آنها در همان منطقه محل راه اندازی به کار گرفته خواهند شد.1399/04/07
21:03:35
5.0 / 5
2348
تگهای خبر: خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه