آغاز نوبت گیری برای سنجش سلامت نوآموزان

آغاز نوبت گیری برای سنجش سلامت نوآموزان

پروژه آسان: رئیس آموزش و پرورش استثنائی شهر تهران ضمن تشریح جزئیات طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به مدرسه اظهار داشت: بر طبق نظرسنجی ها 7 درصد از دانش آموزان استثنائی تهرانی تلفن همراه هوشمند ندارند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، شهناز کریمی در نشست خبری امروز خود درباره سنجش نوآموزان در بدو ورود به مدرسه اظهار داشت: سال قبل ۴۸ پایگاه برای این منظور فعال بود که امسال به ۷۳ پایگاه افزایش یافته است.
وی ادامه داد: پیش بینی می نماییم امسال ۹۵ هزار دانش آموز در شهر تهران برای این منظور مراجعه کنند.
بگفته کریمی نوبت گیری خانواده ها جهت شرکت در سنجش شروع شده است.
رئیس آموزش و پرورش استثنائی شهر تهران با اشاره به اینکه هر پایگاه روزانه ۲۰ نفر و از ساعت ۸ تا ۱۳ فعال می باشند، اظهار نمود: در این پایگاه ها برای هر نفر نیم ساعت زمان لازم است چونکه باید لوازم ضدعفونی شوند. امسال تعداد پایگاه را بیشتر کردیم و افراد مشکوک به پایگاه تخصصی می روند و قسمتی از آنها با وسایل کمک توانبخشی به مدارس عادی رفته و بقیه هم به مدارس استثنائی می روند.
کریمی با اشاره به اینکه در اوایل اسفند وقتی مدارس تعطیل شد ما هم گرفتار چالش شدیم، اشاره کرد: دانش آموزان بخش عمومی خودشان را با تلویزیون هماهنگ کردند، اما معلمان ما جهاد کردند به سبب شرایط خاص دانش آموزان استثنایی و با آنکه مدرسه تعطیل بود آموزش تعطیل نبود.
وی افزود: ما در این بخش باتوجه به شرایط خاص دانش آموزان، قبلا هم در فضای مجازی فعال بودیم اما فعالیتمان را مستمرتر و متمرکزتر کردیم تا زمانی که شبکه شاد پایه ریزی شد. بدین سان ۳۹ هزار و ۷۲۱ محتوای آموزشی تولید شد که بیش از ۷۰۰ هزار دقیقه بود.
رئیس آموزش و پرورش استثنائی شهر تهران با اعلان اینکه در این بخش دانش آموزان ناشنوا، طیف اوتیسم، نابینا و... از محتوای تلویزیون نمی توانستند استفاده کنند، اشاره کرد: بنا بر این «استودیو اشاره» را تاسیس کردیم تا برای این افراد محتوا مناسب سازی شود.
کریمی با اعلان اینکه آموزش پرورش توانبخشی صدای مشاور را هم راه اندازی نمود، اظهار داشت: این خط به شکل ۲۴ ساعته پاسخگوی به خانواده ها بود و حتی گاهی به سبب وابستگی عاطفی دانش آموزان به معلمان این زمینه برقرار شد تا آنها به منزل دانش آموزان بروند.
وی درباب جهش تحصیلی نیز اظهار نمود: میانگین ۱۰۰۰ متقاضی در شهر تهران وجود دارد که در پایه های اول به سوم، دوم به چهارم، چهارم به ششم هستند. همه این پایه ها مستلزم باز شدن سامانه سناد است اما هنوز باز نشده است.

کریمی با اعلان اینکه ۱۶۰۰ نفر از اولیای شهر تهران در نظرسنجی ما شرکت کردند که اعلام نمودند از چه روشی برای آموزش دانش آموزان استفاده می نمایند، افزود: صحبت کردیم تا در تلویزیون یا رابط ناشنوایان قرار دهند یا زیرنویس داشته باشند اما مقدور نشد پس یک استودیو راه اندازی کردیم و با رعایت پروتکل ها درس ها را ضبط کرده و از وسایل پیشرفته آموزشی و انیمیشن استفاده می نماییم که بر طبق آخرین آمار ۳۰۰۰ نفر بازدید کرده بودند.
وی با اعلان اینکه یکی از اشکالات این دانش آموزان اینترنت و گوشی عنوان شده است، افزود: اغلب مدیران مدارس هزینه اینترنت دانش آموزان را خودشان پرداخت می کردند، بعضی مدارس بوسیله خیران گوشی و تبلت خریداری کردند.

کریمی افزود: بر طبق نظرسنجی صورت گرفته ۷ درصد از دانش آموزان در تهران گوشی هوشمند ندارند که پیشنهادات خودرا به وزارتخانه ارجاع دادیم تا بوسیله خیرین تامین گردد.
بگفته رئیس آموزش و پرورش استثنائی شهر تهران هزینه سنجش۴۰ هزار تومان است و خانواده ها می توانند ثبت نام کرده در نوبت مقرر به پایگاه ها مراجعه کنند. همین طور ۵۰ پویش در طول این مدت انجام شد که ۵ هزار دانش آموزان شرکت کردند و ۱۷۰۰ نفر در مسابقات شرکت کردند.
وی ادامه داد: پایگاه های تابستانی هم امسال فعالیت خودرا با زیر ساخت شبکه شاد آغاز می کنند.

منبع:

1399/04/11
13:57:16
5.0 / 5
2263
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه