هیچ كدام از آزمون های سال ۹۹ به تعویق نمی افتند

آب پاكی وزارت بهداشت روی دست مخالفان برگزاری كنكور

آب پاكی وزارت بهداشت روی دست مخالفان برگزاری كنكور

به گزارش پروژه آسان مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاكید بر این كه مخالفان برگزاری كنكور به جای كوشش برای تعویق، دنبال راهكارهایی برای برگزاری بهتر این آزمون باشند، اظهار داشت: با عنایت به این كه تصویر روشنی از ادامه روند شیوع كرونا در كشور وجود ندارد، ازاین رو ما نمی توانیم هیچ كدام از آزمون های سال ۹۹ را به تعویق بیندازیم.


دکتر حسین قنبری در گفتگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب و در واکنش به مخالفت برخی برای برگزاری آزمون های سال ۹۹ همچون کنکور تصریح کرد: متاسفانه تلاش ها و اقداماتی که عده ای برای تعویق یا حذف کنکور سال ۹۹ و همینطور آزمون های دیگر انجام می دهند، به مراتب فشار و استرس زیادی را به خانواده ها و داوطلبان وارد می نماید و تبعات این نوع فشارهای روانی برای داوطلبان آزمون های مختلف بویژه آزمون سراسری بیشتر از تبعات نگرانی های ناشی از مبتلا شدن به کرونا خواهد بود.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه مخالفان برگزاری کنکور به جای کوشش برای تعویق این آزمون دنبال راهکارهای منطقی برای تأمین سلامت داوطلبان باشند تصریح کرد: برگزاری این آزمونها با اجرای پروتکل های سختگیرانه و دقیق بهداشتی، امکان مبتلا شدن داوطلبان به ویروس کرونا را تقریباً می کاهد. اما تبعات برگزار نشدن این آزمون فشارهای اجتماعی و روانی داوطلبان، خانواده ها و جامعه را افزایش خواهد داد، ازاین رو باید بپذیریم آزمون ها هم بخشی از زندگی در شرایط کرونایی کشور است هستند و نمی توان آنها را نادیده گرفت.
مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت همینطور تصریح کرد: با عنایت به این که تصویری روشن از آینده انتشار کرونا ویروس در جامعه وجود ندارد ازاین رو ما نمی توانیم برنامه ریزی در برای آینده آزمون های کشوری عرضه بدهیم به همین جهت مخالفان برگزاری آزمون ها همچون کنکور به جای پاک کردن صورت مساله برای تعویق این آزمون ها، سیستم آموزش کشور را برای ترم آینده با اختلال مواجه نکنند.
دکتر قنبری اظهار داشت: به هیچ عنوان امکان تعویق و یا حتی حذف آزمون های پیش رو را نداریم چون که همانطور که عنوان شد وضعیت شیوع کرونا در کشور نامشخص است و ما نمی توانیم آموزش پزشکی را تعطیل نماییم.
مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت همینطور با تاکید بر اینکه دانشجویان سال اول دوره دستیاری باید برای ترم آینده وارد چرخه درمانی کشور شوند، اظهار داشت: با تعویق برگزاری آزمون ها همچون آزمون دستیاری نیاز کشور به سیستم درمانی کشور با اختلال مواجه می شود و دانشجویان دوره دستیاری باید از از آغاز ترم بتوانند وارد بیمارستان های کشور شوند و ما نیازمند خدمات عرضه شده از جانب این دانشجویان در شرایط فعلی انتشار کرونا هستیم.
منبع:

1399/05/07
14:44:27
5.0 / 5
1927
تگهای خبر: آموزش , اجتماعی , بیمار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه