معاون آموزشی وزارت بهداشت:

كنكور برگزار می شود، تردید ایجاد نكنیم

كنكور برگزار می شود، تردید ایجاد نكنیم

پروژه آسان: معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاكید بر اینكه كنكور برگزار می گردد و نباید در این حوزه تردید ایجاد نماییم، اظهار داشت: برگزاری كنكور سراسری سال ۹۹ تا این لحظه حتمی است و فكر می كنم این جمله باید قوی، محكم و یكپارچه به جامعه اعلام گردد كه كنكور برگزار می گردد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، دکتر علی اکبر حقدوست ضمن بیان این مطلب در مورد زمان برگزاری کنکور و تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا اظهار نمود: این ستاد بر مبنای اینکه بهترین آورده را برای مردم داشته باشد تصمیم می گیرد. نمایندگان مجلس همه بحث هایی که دارند دغدغه اصلی شان این است که خدای نکرده سلامت جامعه و سلامت داوطلبان به خطر نیفتد. به تبع آن ما هم بر طبق این اصل که سلامت داوطلبان مهم می باشد باید تصمیم بگیریم.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: توجه داشته باشید که سلامت جسم یک مساله است و سلامت روان و روح مساله دیگر است. داوطلبان گاها چند سال خویش را در خانه محبوس کرده اند و استرس های زیادی را تحمل می کنند. همه بدانند که وقتی تصمیم می گیریم باید سلامت را جامع ببینیم. البته بله داوطلب نباید کرونا بگیرد اما از طرفی هم نباید گرفتار استرس اضافه شود و بحث های تکنیکال را باید در پشت درهای بسته مطرح نماییم.
حقدوست با اشاره به اینکه دانش آموزان و داوطلبان باید بدانند که وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا تمام تلاش خویش را می کنند که آنها در سالم ترین شرایط آزمون خویش را برگزار کنند، خاطرنشان کرد: درست است که تصاویری از حوزه های آزمون نشان داده است که برخی داوطلبان ماسک خویش را پایین کشیده اند اما یک مرتبه دیگر ببینید که چقدر فاصله صندلی ها بیشتر شده و چقدر پروتکل های بهداشتی رعایت شده و حوزه ها خلوت تر شده اند. حتی کاغذ زمین گذاشته نشده است و ضدعفونی کامل انجام شده و برای ورود و خروج داوطلبان تمام مسائل رعایت شده؛ باآنکه رعایت پروتکل ها نقایصی هم داشته است.
معاون آموزشی وزارت بهداشت تصریح کرد: ما گوش به فرمان وزارت بهداشت هستیم. برای ورود و خروج داوطلبان هم در طول دو آزمون اخیر تجارب مهمی کسب کرده ایم. همینطور قبل و حین برگزاری جلسه آزمون داوطلبان را ترغیب میکنیم که ماسک خویش را حتی برای لحظاتی برندارند.
حقدوست تصریح کرد: برگزاری کنکور سراسری سال ۹۹ تا این لحظه تغییری نداشته و فکر می کنم این جمله قوی، محکم و یکپارچه به جامعه اعلام گردد که کنکور برگزار می گردد و در این حوزه نباید تردید ایجاد نماییم. اگر شرایط عجیب و عوض شد و مختصات تغییر نمود و قانونگذاران پس از جمع بندی خواستند تغییری در زمان برگزاری کنکور ایجاد کنند ما گوش به فرمان هستیم. تا آن لحظه همت می نماییم که به بهترین شکل آزمون را برگزار نماییم.
عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا که در یک برنامه تلویزیونی حاضر شده بود، در واکنش به اینکه که وزیر بهداشت از طرفی اعضای هیأت دولت برای انتقاد نکردن از برگزاری کنکور دکتری تحت فشار است، اظهار نمود: این مورد را باید کسانی گفته اند تأیید کنند. آنچه من می بینم این است که همدلی میان اعضا ستاد مقابله با کرونا وجود دارد. وزیر بهداشت با هیجان و استرس هایی که برخی ایجاد می کنند، از پروتکل های بهداشتی کوتاه نمی آید و احساس می شود وزیر بهداشت با دولت و خارج از آن ارتباط خوب و صمیمانه ای دارد.
منبع:

1399/05/12
14:45:52
5.0 / 5
2535
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه