راه اندازی پویشی ملی برای تهیه تبلت دانش آموزی

راه اندازی پویشی ملی برای تهیه تبلت دانش آموزی

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اعلان اینكه سه میلیون و 225 هزار دانش آموز را به تفكیك منطقه و مدرسه شناسایی كردیم كه به سبب نداشتن دستگاه هوشمند و عدم دسترسی به گوشی و تبلت امكان استفاده از آموزش های مجازی را نداشتند اظهار داشت: هزینه ساخت یك مدرسه زیاد است اما یك تبلت دانش آموزی با 1.5 میلیون تومان هزینه می تواند آموزش با كیفیت را در اختیار یك دانش آموز محروم قرار دهد.


رضوان حکیم زاده در گفتوگو با ایسنا، با اعلان اینکه جلسه شورای ارتقای فاکتورهای آموزشی و پرورشی مناطق محروم و کمتر توسعه یافته روز یکشنبه با محوریت موضوع کاهش شکاف فاصله برخوداری از فضای مجازی انجام شد اظهار نمود: نماینده بانک ها، شرکت های پتروشیمی، شرکت های بازرگانی، بنیاد برکت، بنیاد مستضعفان و سازمان برنامه و بودجه حضور داشتند و میزبان کمیته امداد بودند.
وی ادامه داد: این مساله که با هر تبلت می توانیم یک مدرسه برای دانش آموزان بسازیم در این نشست مطرح و مورد بحث قرار گرفت.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اعلان اینکه تعداد دانش آموزانی که عضو شبکه شاد نیستند و از بین آنها آن دسته که عدم دسترسی به ابزار هوشمند و امکان استفاده از فضای فناوری را برای تداوم جریان آموزش ندارند به تفکیک همه استانها و مناطق احصا و در این نشست ارائه کردیم اظهار داشت: پیشنهاداتی را مطرح کردیم و امیدواریم به سرانجام خوبی برسد.
حکیم زاده افزود: این امری ملی است. در عین حال که کرونا یک تهدید است اما از طرف دیگر فرصت هایی را به وجود آورده است.
وی با اعلان اینکه به همه کسانی که علاقه مندند در امر ادامه تحصیل کودکان مساعدت داشته باشند می توانند با صرف هزینه های بسیار کمتر از ساخت یک مدرسه، با خرید یک تبلت به صورتی مدرسه را در دست دانش آموز بگذارند.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: این نگرانی جدی وجود دارد که اگر این اتفاق نیفتد ممکنست برخی از دانش آموزان که به این امکانات دسترسی ندارند و محروم هستند به جمعیت بازماندگان از تحصیل افزوده شوند که اینها عموما در مناطق محروم هستند و امید است دستگاه ها و سازمان ها با احساس مسئولیت اجتماعی در ارتباط با این امر ملی مشارکت داشته باشند.
حکیم زاده افزود: جلسه روز گذشته جلسه خوبی بود و مقرر است تا آخر هفته آینده نتیجه اقدامات انجام شده دراین زمینه به صورت دقیق به آموزش و پرورش ارائه شود.
وی درباره راه اندازی این پویش ملی اظهار داشت: امیدواریم این پویش ملی که روز گذشته استارتش خورده سراسری بشود و ما شاهد مشارکت جدی دستگاه ها و شرکت های تجاری باشیم. هزینه ساخت یک مدرسه زیاد است اما یک تبلت دانش آموزی با یک و نیم میلیون تومان هزینه میتواند آموزش با کیفیت را در اختیار یک دانش آموز محروم قرار دهد و او را به مدرسه برگرداند. حتی کمک های خرد مردمی می تواند بسیار موثر باشد.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اعلان اینکه سه میلیون و ۲۲۵ هزار دانش آموز را به تفکیک منطقه و مدرسه شناسایی کردیم که به سبب نداشتن دستگاه هوشمند و عدم دسترسی به گوشی و تبلت امکان استفاده از آموزش های مجازی را نداشتند که اگر تامین گردد تحول بزرگی در نظام آموزشی اتفاق می افتد اظهار نمود: علاوه بر این دانش آموزان اتباع هم هستند که به این آمار اضافه می شوند و امیدوارم کمیسیاریای عالی پناهندگان نقش خودش را ایفا کند و شرایط این دانش آموزان را بطور ویژه مورد توجه قرار دهند.1399/05/14
14:10:36
5.0 / 5
1740
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه