بورسی شدن شركتهای صندوق ذخیره به نفع فرهنگیان است

بورسی شدن شركتهای صندوق ذخیره به نفع فرهنگیان است

مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان از پیگیری موضوع ارزش افزوده در صندوق ذخیره فرهنگیان خبرداد و اعلام نمود كه پیشرفت هایی در این رابطه صورت گرفته است.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، مهدی نیکدل در این زمینه اظهار داشت: من و همکارانم در هیات مدیره و مجموعه مدیریتی صندوق به سرانجام رساندن بحث ارزش افزوده را یکی از رسالت های اصلی خود در دوره ی مسئولیتی که در این موسسه حضور داریم، تعریف کرده ایم و برای این منظور اقداماتی را انجام داده ایم.

وی با اشاره به جلسه ای که مدتی پیش با حدود ۸۰ نفر از منتخبین فرهنگی استانها در محل صندوق ذخیره فرهنگیان برگزار شده بود، اظهار داشت: در آن جلسه موضوع ارزش افزوده به قوت عنوان شد و مسائل و مشکلات به انجام رساندن آن نیز صادقانه و صریح درمیان گذاشته شدند و بنده قول پی گیری آنرا دادم و به آن عهد پایبندم.

نیکدل با اشاره به مکاتبات خود با وزارت آموزش و پرورش در سالهای گذشته پیرامون بحث ارزش افزوده و در این که در این مکاتبات بر لزوم استفاده از آخرین کوشش های علمی و تجربه شده در جهان و استفاده از صاحب نظران اقتصادی تاکید شده بود، اظهار نمود: ما در صندوق راسا نیز کارگروه علمی و تخصصی به مسئولیت یکی از معاونان موسسه برای این مساله تعیین کرده ایم که در جلسه اخیر شورای معاونین صندوق مفصلا درباره آن بحث و گفت و گو شد و از نظرات تخصصی سایر سرمایه های علمی و تجربی حاضر در موسسه برای رسیدن به فرمولی در این زمینه مشورت گرفته شد. پس اطمینان می دهیم که هر آنچه سهم و حق اعضا از گذشته تابحال است را بعنوان صاحبان اصلی صندوق به آنها برسانیم.

مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: یکی از راه های تعیین ارزش افزوده و دارایی های صندوق که در واقع دارایی خود اعضاست، بورسی کردن شرکت های تابعه است. این اقدام، علاوه بر تعیین ارزش دارایی ها، سبب شفافیت و کاهش زمینه های فساد و تخلف و افزایش دارایی و سود اعضا خواهد شد و بر انجام این اقدام کاملا راسخیم.

وی با اشاره به اینکه در این فرآیند، سهام ترجیحی برای اعضاء در نظر گرفته می شود، راجع به واگذاری همه سهام این شرکت ها به اعضاء اظهار داشت: بنده از عوام فریبی بیزارم و صداقت را تنها راه درست و سعادت بخش در تعامل با همه ذینفعان می دانم، هر قدر که این صداقت سبب طولانی شدن گفت وگوها و حتی بحث شود. واقعیت این است که این کار به سبب اینکه اعضای صندوق همیشه ثابت نیستند و در واقع نهادی بین نسلی است، عده ای در گذشته تسویه کرده اند، عده ای در آینده تسویه می کنند و عده ای دیگر به اعضای صندوق افزوده خواهند شد، به این سادگی که برخی تصور می کنند، امکان پذیر نیست. چرا وعده ی غیر کارشناسی بدهیم که برای جلب رضایت پوپولیستی برخی عزیزان که شریف ترین قشر جامعه اند متوسل به فریب شویم؟ خیر، شیوه کاری بنده این نیست و خوشحالم که با قشری حرف می زنم که آگاهند و اسیر نقش بازی نمی شوند.

وی ادامه داد: بنده دغدغه فرهنگیان و مطالبه آنها را کاملا درک می کنم و با آنها همدلم. هر آنچه در صندوق و شرکت های تابعه و متعلق به صندوق است، از آن اعضاست. لذا، تمام ارزش شرکت های تابعه که به بورس بروند عملا متعلق به اعضا است، نه کس دیگر. مهم آن است که ارزش واقعی هر شرکت تعیین شود و نیز راه برای ادامه کارهای توسعه ای صندوق و افزایش سود آوری آن در آینده باز بماند.

نیکدل اظهار داشت: اشتباه بزرگی است که حالا وقتی می بینیم صندوق برخلاف همه پیش بینی ها و موانعی که برای آن بوجود آمد، به سودآوری بالایی رسیده، چشم برآینده پرسودتر ببندیم و هرآنچه دارایی فعلی صندوق است را تقسیم نماییم. فرهنگیان مراقب باشند که بجای مار، برای آنها نقش مار نکشند. هرچند این قشر خودش آموزگار و آگاه است و کسی نمی تواند این نقش فریبنده را برای آنها بازی کند.

نیکدل افزود: بارها توضیح داده ایم که خود صندوق امکان سهامی شدن ندارد و این امر با ماهیت حقوقی این موسسه ناسازگار است. به نفع فرهنگیان نیز سهامی شدن صندوق نخواهد بود، اما بر بورسی شدن شرکت های تابعه تاکید داریم و این به سود فرهنگیان است.

وی ادامه داد: بنده بعنوان خدمت گزار کوچک فرهنگیان عرض می کنم مهم ترین دغدغه برای اعضای صندوق این باشد که صندوق ذخیره فرهنگیان جیب معلم هاست و نه جیب دولت و یا هر نهاد دیگری. اگر کسی اجازه می دهد که اختیار جیب خودش را به غیر یا هر نهاد دولتی و عمومی واگذار کند، این تصمیم را برای جیب معلمان هم پیشنهاد دهد. اکیدا به فرهنگیان عضو صندوق پیشنهاد می کنم از این منظری که عرض کردم مراقب اموالشان باشند و اجازه ندهند که این نهاد دولتی شود وگرنه دیگر صاحب مالشان نخواهند بود.

نیکدل اظهار داشت: هر اقدامی که به عناوینی ظاهرا زیبا بخواهد حق و سهم و جیب معلم را دولتی و در واقع جیب نهادهای دولتی و عمومی کند، در واقع دست در جیب معلمان کرده است. اگر راست می گویند، کمک کنند نظارت و مشارکت فرهنگیان بر عملکرد صندوق افزایش پیدا کند.

مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: فرهنگیان، نیاز به قیم ندارند. دستگاه های حاکمیتی که دغدغه این قشر را دارند، کمک کنند تا فرهنگیان خودشان برای نظارت و حتی مدیریت بر اموالشان دستشان بازتر باشد و هر مطالبه ای که دارند، از ارزش افزوده گرفته تا بورسی شدن و غیره را خودشان نظارت و پی گیری کنند و در جریان ریز فرایندها قرار گیرند. هیچ کس دلسوزتر از معلمان برای خود معلمان نیست و کسی هم دنبال دایه عزیزتر از مادر برای فرهنگیان نباشد. هیچ کسی منتی بر سر معلمان ندارد. آنها آنقدر بالغ و آگاه هستند که خودشان بالای سر اموال خودشان باشند و بر نحوه مدیریت این نهاد اقتصادی نظارت کنند.

وی ادامه داد: بنده با سال های طولانی عمر مدیریتی و خدمت به فرهنگیان عزیز عرض می کنم، خدمت گزارانشان در مدیریت صندوق را مورد بمباران پرسشگری قرار دهند، فرایندهایی که نظارت آنها بر صندوق را تقویت کند را دنبال کنند، اما اجازه ندهند که با عناوین فریبنده و زیبا، دست هیچ کس، حتی دولت، هر دولتی که باشد، در جیبشان باشد. بااینکه صادقانه باید عرض کنم دولت فعلی با همه مشکلات فراوانی که دولت داشته و با پی گیری آقای دکتر حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش، تا جای ممکن به صندوق کمک کرده و سعی شده تا تعهدات نه فقط خود که تعهدات ذکر نشده در برنامه پنجم را که واقعا حق معلمان بوده اما نسبت به آن غفلت شده بود، ادا کند و انشالله این روند تا پرداخت تمام سهم اعضا ادامه یابد.

بنا بر اعلام روابط عمومی صندوق ذخیره فرهنگیان، وی با تاکید بر تهیه دستور العمل چگونگی واگذاری قسمتی از سهام شرکت های در شرف ورود به بورس به فرهنگیان عضو و نیز نهایی شدن دستور العمل های سهام ترجیحی برای اعضاء اظهار داشت: ما خودرا مدافع منافع هیچ کس و هیچ نهادی به جزء اعضای صندوق نمی دانیم. دینی هم به هیچ کس به جزء اعضاء نداریم. از هر گونه نظارت خود اعضاء و معلمان بر صندوق شدیداً حمایت می نماییم و حاضریم تا زمانی که در این صندوق خدمت می نماییم، به این هدف کمک نماییم.1399/05/15
23:45:32
5.0 / 5
1812
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه