نحوه انجام كارهای سلامت محور مدارس در مناطق قرمز، زرد و سفید

نحوه انجام كارهای سلامت محور مدارس در مناطق قرمز، زرد و سفید

با بازگشایی مدارس از پانزدهم شهریور ماه، در كنار كارهای آموزشی و برقراری كلاس ها در سناریوهای سه گانه تهیه شده برای وضعیت های سفید، قرمز و زرد، كارهای ورزشی و امور سلامت دانش آموزان نیز بر حسب شرایط ارائه خواهد شد؛ اما همانطور كه مشخص است در وضعیت قرمز، كلیه فعالیت ورزشی نیز تعطیل شده و بوسیله شبكه شاد دنبال می شود.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، در شیوه نامه ای که مدتی پیش از طرف وزارت آموزش و پرورش به استانها ابلاغ گردید درباره وضعیت اجرای برنامه های ورزشی و سلامت محور در شرایط کرونایی کشور و بنابر وضعیت هر شهر و شهرستان توضیحاتی ارائه شده است.

وضعیت سفید؛ کارهای عادی از کنترل چاقی تا برگزاری المپیادهای ورزشی
۱- کارهای حوزه تربیت بدنی و سلامت برابر دستورالعمل های ابلاغی قبلی پیرامون اجرا و ارزشیابی درس تربیت بدنی، المپیاد ورزشی درون مدرسه ای، ورزش صبحگاهی، مدرسه پویا، کانون های ورزشی و تندرستی، کنترل وزن و چاقی دانش آموزان، انجمن های ورزشی دانش آموزی، مدرسه میزبان، مدرسه قهرمان، توانمند سازی نیروی انسانی، سفیران سلامت، پایگاه تغذیه سالم، سلامت دهان و دندان، سلامت نوجوان، پیش گیری از بیماری ها، مکمل یاری شامل فلوراید تراپی، آهن یاری و ویتامین D، برابر روند سال های قبل اجرا می شود.
۲- با بهره گیری از ظرفیت کانال های موجود در بستر شبکه شاد شامل کانال تربیت بدنی و سلامت، کانال کانون های ورزشی، کانال وزن سالم، تغذیه سالم و زندگی سالم، و کانال مجازی باشگاه آمادگی جسمانی و بدنسازی، محتوای لازم بعنوان مکمل فعالیت ها در اختیار مربیان و متربیان قرار خواهد گرفت.


وضعیت زرد؛ برگزاری حضوری برخی فعالیت ها طبق پروتکل های بهداشتی

۱- دانش آموزان در آن دسته از فعالیت ها و برنامه های حوزه تربیت بدنی و سلامت که با رعایت پروتکل های بهداشتی، امکان اجرای آن در مدارس مقدور می باشد به صورت حضوری مشارکت می کنند.
۲- بمنظور حفظ آمادگی جسمانی و توسعه سلامت سایر دانش آموزان، برنامه ها و کارهای مورد نیاز آنان از بستر شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد) ارائه و در منزل توسط ایشان با نظارت والدین صورت خواهد گرفت.
در این شرایط محتوای لازم در کانال های حوزه تربیت بدنی و سلامت در بستر شاد بارگذاری و برای استفاده معلمان و مربیان و دانش آموزان قرار می گیرد.
۳- باتوجه به اهمیت و لزوم غربالگری و شناسایی دانش آموزان دارای اضافه وزن و چاق، شایسته است شاخص توده بدنی ( BMI ) آنها در روزهای حضور در مدرسه اندازه گیری شود و بسته های آموزشی حمایتی پیرامون میزان و چگونگی انجام کارهای ورزشی و برنامه تغذیه ای، توسط معلمان تربیت بدنی و مراقبین سلامت به آنان ارائه شود.

وضعیت قرمز، تمامی فعالیت ها در شبکه شاد و مدرسه تلویزیونی
۱- در این وضعیت کلیه برنامه ها و کارهای فوق برنامه ورزشی و سلامت با بهره گیری از ظرفیت شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد)، رسانه ملی و فضای مجازی ارائه و پیگیری خواهد شد.
۲- دستورالعمل تکمیلی اجرا و ارزشیابی درس تربیت بدنی و کارهای ورزشی توسط معاونت تربیت بدنی و سلامت تدوین و ابلاغ خواهد گردید.

1399/06/10
17:33:13
5.0 / 5
1553
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه